hledat

Dilated Peoples až příští rok

Sdílej

Menším zklamáním se zdá být informace od Dilated Peoples, kteří posílají do světa zvěst, že jejich nové album „20/20“ se letos nestihne vydat, takže jako nové datum je stanoven leden příštího roku.

Nové album sebou nese spoustu otazníků ohledně toho, jestli Dilated Peoples dodrží svůj nastolený směr, což znamená, že jejich zvuk se každým dalším albem trochu zjemňuje.

Na desce by se měl dosud svojí největší producentskou měrou podílet i DJ Babu, který letos vyprodukoval komplet album s Defarim. Noví Dilated Peoples ale tedy až příští rok.

Novinka z 24. 6. 2005 (Shaft)
Noví Dilated Peoples již na cestě
DJ Babusi v jednom z čerstvých rozhovorů pustil pusu na špacír a vyprávěl zajímavé věci. Kromě klasického pochválení minulé desky „Neighborhood Watch“ a té letošní s Defarim, také začal pěkně šít do Capitol Records. Nejdřív jasně řekl, že Capitol pokazili propagaci „Neighborhood Watch“ a poté, že u nich vydají ještě dvě desky, na které mají s Capitol smlouvu a Dilated definitivně odejdou k jinému labelu.

Jedna z těch dvou desek vyjde již dokonce tenhle rok, konkrétně v říjnu. Na albu se prý v současné době usilovně maká, hotovo je zatím asi 7 tracků, které produkují výhradně Evidence s DJ Babu plus samozřejmě staří známí The Alchemist a Joey Chavez. Kam se vyvine zvuk Dilated a zda bude nová deska lepší než „Neighborhood Watch“ se dozvíme na podzim.

Novinka z 29. 4. 2004 (K-Hill)
Nová deska Dilated Peoples v To Da Beat Yo!!
Že je už venku nová deska dnes už legendy, zápaďácké kapely, Dilated Peoples, asi víš. Že už ji můžeš sehnat i u nás v shopu (tady), to už asi taky víš. Že se po dvou úspěšných předchůdcích „Platform“ a „Expansion Team“ jmenuje „Neighborhood Watch“ a v kruté Dilated dráze pokračuje, se dozvíš, až ji uslyšíš. A to právě můžeš v průběhu dnešního dne v pravidelném čtvrtečním To Da Beat Yo!! na tomto odkaze (najdi streamového paňáčka, klikni na něj, a jsi tam!).

Evidence, frontman kapely, dal mimochodem rozhovor do nového BBaRáKu č.29, který už vyběhne na stánky. Kapela je samozřejmě (již podruhé) na obálce a plakátu.

Stejně tak se budeme věnovat nové desce „Provokacja“ od P-13, povídat si o ní budeme s Indym, jakožto o jeho dalších plánech na labelu MadDrum. Takže nalaď a poslouchej.

NOVINKA z 20.1.04 (Krysa)
Dilated Peoples snad už na jaře
Pokud navštěvuješ Bbarák pravidelněji déle než rok a nejsi sklerotik, vzpomeneš si možná, že o nové desce Dilated Peoples jsi tu četl minimálně před rokem. Podle prvních informací by to dnes bylo zhruba 10 měsíců od doby, kdy trojka nazvaná „Neighborhood Watch“ byla vypuštěna do světa. Nakonec se přípravy „malinko“ protáhly a teď přináším snad již definitivní datum, jímž je 23. březen, doplněné bližšími informacemi.

Evidence uvedl, že na třetí album vynaložili zatím největší úsilí a bude nejpromáklejší. V těchto dnech se připravuje videoklip k pecce „This Way“, v níž hostuje Kayne West. S vokální stránkou dále vypomůžou Planet Asia, Defari, Phil da Agony a zpěvák Devin the Dude, hudbu obstarají The Alchemist, Reef, Nucleus, Joey Chavez a samosebou i Babu a Evidence. Deska vyjde pod labelem Capitol Records. Někteří už teď říkají, že bude vyměklá, úpadková a nedosahující kvalit svých dvou předchůdců. První singly „Marathon“ a „Poisonous / Love & War“ zas tak bídně nevypadají, i když se nesou v oproti očekáváním klidnějším tempu. I nový „This Way“ se vymyká stylu jejich předchozích skladeb. Počkejme si do března a uvidíme.

Dilated Peoples: Neighborhood Watch
01 Marathon
02 Neighborhood Watch
03 Tryin‘ to Breathe
04 Caffeine
05 Who’s Who
06 Poisonous (feat. Devin The Dude)
07 Reach Us
08 Big Business
09 Love and War
10 1580 (Skit)
11 World on Wheels
12 Closed Session (feat. Defari, Phil Da Agony, Planet Asia)
13 This Way (feat. Kanye West)
14 DJ Babu in Deep Concentration

Novinka z 6.8.2003 (Monet)
Dilated Peoples tlučou na dveře s názvem a datem
Dilated Peoples (Evidence, Rakaa a DJ Babu) není třeba představovat. Po dvou skvělých deskách („The Platform“, „Expansion Team“), brzo dorazí s novou deskou. Níže můžete vidět kolikrát jsme už o ní informovali. Od poslední novinky je však už znám i název („Neighborhood Watch“) a datum vydání (tento srpen). Dále čti níže.

NOVINKA Z 26.5.2003 (K-Hill)
Dilated Peoples za dveřmi!
Již zmiňovaná nová deska od vládců rapu, Dilated Peoples, byla plánovaná na duben tohoto roku. Zatímco nám končí květen my stále hladově čekáme. Deska zatím nemá ani konkrétní název, ví se jen, že půjde o produkci Babua, Evidence a The Alchemist.

To mnohem konkrétnější je jejich singl, který vychází na Up Above Records a nese čest jménu „Bullet train“. Zprodukoval ho v poslední době potentní DJ Babu, rýmují klasičtí vrazi Rakaa Iriscience a Evidence.

To nejkronkrétnější však je, že singl bohužel vychází pouze pro Japonsko, kde má label Up Above Records velké konexe. Pecka však bude na labelové připravované kompilaci „Manhattan Records – Exclusives“, kde budou mimo Dilated i věci od lidí jako Visionaries, Kool G. Rap, Diamond, Ge-ology, Talib Kweli, Truth Enola, Tony Touch, Sadat X, Pete Rock, DJ Spinna, Muro, Dabo, Jay Dee, Beat Junkies nebo Jurassic 5.

Up Above Records

NOVINKA Z 28.11.2002
Bomba – singl a třetí album Dilated Peoples
Hele, Dilated Peoples to je tvrdá crew, Evidence, Rakaa Iriscience a DJ Babu. Udělali dvě pekelná alba „The Platform“ a „Expansion Team“ a teď už chystají třetí. Takže pojďme se zakousnout do Dilated Peoples, kteří jsou snem všech našich čtenářů a myslím, že my všichni bychom si nepřáli nic víc, než jejich koncert u nás.

Ještě nedávno vypustili poslední single právě z druhého alba „Expansion team“ s dalším masérem, jižanem Talib Kwelim, o jehož novém albu „Kwelity“ jsem informoval zde. Právě s Kwelim natočili remix pecky „Live on Stage“ ve fejmovém D&D Studios, což není nic jiného než domov DJ Premiera, všichni vědí. Tahle pecka je název a tahounským trackem singlu.

Každopádně Dilated Peoples, kteří jsou známi svou dokonalou potencí makají dál. Je to jedna z kapel poslední doby, která drží svůj vysoký standard stále nad ryskou kvality. Teď už mají natočené nové tři tracky pro ještě nepojmenované album, o kterém vám už snad brzy podám víc informací.

Aight. Těším se.

Diskutuj na Bbarak.cz