hledat

Tags:

Deset let drží pod šátkem svou tvář, ale mstitelem není. AK Ausserkontrolle se opět přihlásil o slovo

Sdílej

Jednu z nejvýraznějších tváří Berlína minimálně za poslední dekádu halí rouška tajemství, tedy spíše šátek, který zakrývá jeho tvář. Německý rapper turecko-kurdského původu má na svém kontě celou řadu úspěšných desek, ale nejen v německy mluvících zemích se dlouze spekuluje, kdo je onen tajemný muž, který v minulosti unikal i zákonu a spravedlnosti…

S rodinou přišel z divokého Kurdistánu, jeho otec neměl v Německu povolení k pobytu, a tak si přivydělával pašováním cigaret. Už jako teenager začal na ulicích Berlína prodávat drogy, poté se začal zajímat i o rap. Později převzal značku Ausserkontrolle, která se již kolem milénia formovala kolem Alpa Guna a Fuxe.

Jeho tvář zahaloval již od prvních hudebních kroků šátek, neboť ruku v ruce se studiovou a koncertní aktivitou se peníze sháněly nelegálními praktikami. V předvánočním čase roku 2013 například tahle smečka vykradla nově otevřenou prodejnu Apple tak, že do výlohy jednoduše vjela autem.

Není proto divu, že texty AK Ausserkontrolle vykazují pouliční život a momenty za hranou zákona. Jeho nové, v pořadí již šesté, album nese název „Blackout“ a vydáno bylo v závěru března. V celkem osmnácti skladbách je možné registrovat také zajímavé hosty, kterými jsou Sido, Haftbefehl, Kontra K či Samra. Vydáno bylo tradičně pod křídly domovské stáje XY Records.

Baví vás obsah bbarak.cz? Budeme vděční, když nás podpoříte na Buy Me a Coffee

Tracklist:

01. Blackout
02. Big Money
03. Heute Nacht
04. 6561 feat. Pashanim
05. Wieder da
06. Auf der Flucht
07. Immer unterwegs feat. Haftbefehl
08. Pur auf Ice
09. Nägel mit Köpfe
10. Dieses eine Mal feat. Kontra K & Sido
11. 3065
12. Ich mach es feat. Undacava
13. Weiss nicht wie feat. Samra
14. Supermodel
15. Gut im Geschäft
16. Unter dem Radar
17. Keine Zeit feat. Bausa
18. In Kauf

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1