hledat

Dekret: Majitelé se mění, my fanoušci zůstaneme. Pan Tvrdík udělal pro současnou Slavii moc

Sdílej
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Není žádným tajemstvím, že kromě hudby věnuješ svou náklonnost fotbalu. Je to jen pasivní fandění nebo jsi v minulosti i sám hrával? Který post ti je sympatický?

Není žádným tajemstvím, že hudba šla poslední dobou až nezdravě stranou a věnoval jsem se jiným věcem. Nafackoval jsem si a jsem zpátky v procesu. Fandit pasivně nedokážu a ano, fotbal jsem hrával a stále hraju. Rekreačně, ale stále mě to naplňuje. III. třídu na Kutnohorsku, hraju na hrotu, ale s přehledem odkopu i beka, takový Milan Škoda, level 0,1.

Tvým oblíbeným klubem je Slavia. Proč jsi inklinoval zrovna ke klubu z Vršovic? Co pro tebe znamená červenobílý dres?

Můj táta je 100% oldschool antisparta, ale taky jen rekreačně, moje láska ke Slavii vznikla kdysi asi někde tady. Z mládí si vybavuji, jak mi imponovaly ty krásné červeno-bílé dresy, postupem času jsem pochopil historii klubu a jeho odkaz, pak už bylo jasno. Ten dres je symbol.

Kdo je tvým nejoblíbenějším hráčem tohoto týmu? Nemusí se jednat pouze o aktuální jméno…

Těch jmen z minulosti je spousta, rád žiju současností a z aktuálního kádru je můj oblíbený kreslený hrdina Pepa Hušbauer. Prozřel, píše krásný fotbalový příběh. Za naše barvy jezdí po zadku a přes jeho minulost si dokázal získat srdce spousty z nás. Některých ne.

Co pro tebe znamená Tribuna Sever? Hlásil ses někdy k radikálním fanouškům nebo si myslíš, že to do fotbalu nepatří?

Co nebo kdo je radikální fanoušek? Co mně může přijít OK a řeknu o tom, že to k fotbalu neodmyslitelně patří, může být pro někoho radikální. Jestli se mě ptáš na to, zda patřím mezi chuligány, tak nikoliv, ale pokud se mě ptáš, jestli respektuju chlapy, kteří si nenechají s*át na hlavu, tak ano.

Jsi vlastníkem permice a chodíš na domácí zápasy pravidelně?

Permanentku mám každý rok, doma vynechám málokdy, vždycky mě můžeš potkat s ostatními na značkách.

A co výjezdy? Cestuješ s klubem po republice, potažmo i za hranice při zápasech pohárové Evropy?

Vždy vyjedu rád i ven, ale to už není tak pevné pravidlo jako domácí zápasy, už mi není dvacet a život není jen o fotbale, ale když se to podaří, stojí to za to. Away days. Nezevšední to. Chybí mi výjezdy v rámci domácího poháru, ty bývají nezapomenutelné. A za hranice ano, ale díky práci se mi to podaří tak jednou za základní část. Loni Tel Aviv, výborná záležitost, letos za chvíli Kodaň. Nepřestane mě mrzet, že v dobách, kdy hrála Slavia EL pravidelně, pro mě nebylo možné se těch výjezdů účastnit. Vyprávění od chlapů z Tlupy Toma Sojera hltám jako by mi bylo pět.

Někteří fanoušci jiných klubů často zbrojí argumenty, že jste v čínském područí. Jak tento fakt vnímáš ty? Nevadí ti, že to není ryze český byznys?

Někteří fanoušci jiných klubů jsou mi jedno. Jsem hrdý na historii Slavie, její současnost a pevně věřím v zářivou budoucnost. S klubem v letech bídy, s klubem v letech úspěchu. Majitelé se mění, my zůstaneme. Pan Tvrdík udělal pro současnou Slavii moc…

Ve své hudební tvorbě jsi věnoval skladbu „Tribuna Sever„ tomuto týmu a nebyla z řad fans jediná. Dokázala se do podvědomí fanoušků zapsat výrazněji jako třeba klubové hymny nebo rap a fotbal v Čechách moc nekamarádí?

Moje skladba Tribuna Sever není pro všechny, některým leží v žaludku, chápu to. Vždy budu ale ten, co popisuje realitu. Uslyšíš ji hrát spíš na galavečeru bojových sportů než v rádiu. Pro soustu lidí to hymna je, dokážu pochopit, že pro některé být ani nemůže. Mluvím o věcech, o kterých se veřejně nahlas mlčí.

Před reprezentačním srazem jsou sešívaní zatím na prvním místě v tabulce. Věříš, že by mohl titul zamířit do Edenu?

Uvidíme, co s ligou udělá nadstavbová část, a kde všude se bude hrát o body. Pokud se bude rozhodovat na trávníku, nemám o titulu pochyb.

Jaká je tvá nevraživost k městskému rivalovi ze Sparty? Jak vnímáš tradiční pražské derby? Někdo má v poslední době raději konfrontaci s Plzní…

V Čechách není většího zápasu než derby pražských „S“. Tu nenávist nesmíme nechat zemřít. Zbytek otázky je naprosto irelevantní, Plzeň zajímá pár lidí v Plzni, za hranicemi města po nich neštěkne pes.

Vzpomeneš si na nejbláznivější zážitek, který se ti vybaví, když řeknu slovo fotbal?

Někteří lidé se po zápasech nechají zatýkat, protože živí platonickou lásku k jedné z policistek na obvodním oddělení na P10. Vzkaz pro toho jedince – nedělej to už, ta holka prostě nemá zájem. Běž domů. Ale ten zápal pro věc, to se musí nechat.

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz