hledat

Declaime již za chvíli

Sdílej

Takže Declaime je už nezadržitelně blízko. Nové album „Conversations with Dudley“ má vyjít 2. listopadu a nyní jsou již známi hosté a producenti.

Produkci si rozdělila rodina Jacksonů, tedy Oh No, který produkoval prvních dvanáct tracků a jeho starší bratr Madlib, na kterého zbyly závěrečné tři pecky. Níže se tedy koukni na tracklist a poslechni ukázky, protože „Conversations with Dudley“ je jedním z těch horkých podzimních tipů.

Tracklist „Conversations with Dudley“:
01. New Thing (featuring DJ Romes)
02. Judgement Day
03. Welcome 2 Reality (ft. Grand Agent & Lil’ Dap)
04. Heavenbound
05. Conversations (featuring Medaphoar)
06.
Song In D Major
07. Testimony
08. Dearest Desiree
09. Neverending (Remix)
10. Shine Time
11. Knowledge Born
12. Still Waters
13. Signs (featuring Wildchild)
14. Enjoy Your Stay
15. Life

Novinka z 9.8.2004 (Shaft)
Declaime to vypálí na podzim
O Declaimovi a jeho zálibě v hulení se toho již napsalo dost, o něco méně o jeho debutu, když se poprvé ukázal na albu od The Alkaholiks („Coast To Coast“). Novinkou, kterou Declaime po úspěchu, který přišel s jeho aliasem Dudley Perkins a albem „A Lil Light“, chystá je nové album nyní už klasicky pod jménem Declaime.

Album by mělo vyjít 2. listopadu tohoto roku na labelu Up Above Records. Bude mít celkem odpovídající název „Conversations With Dudley“. Declaime si opět pozval špičkové producenty: Madliba, jeho sourozence Oh Noa a Dj Romese, který bude zajišťovat scratche.

K albu už je snad vydán singl „Heavenbound / Welcome 2 Reality“ (featuring Grand Agent a Lil Dap). Takže 2. listopadu Declaime – „Conversations With Dudley“.

Ukázky:
„Heavenbound“
„Welcome 2 Reality“ (featuring Grand Agent a Lil Dap)

Novinka z 10.7.2003 (K-Hill)
Declaime hulí dál
O tomhle vyhašeném týpkovi jsme psali už nespočetně krát. Tak jen prosím berte v potaz, že se urkutnou rychlostí blíží jeho deska „A Lil Light“ pod pseudonymem Dudley Perkins.

Singl „Money“ z tohoto projektu je už venku, u nás na webu nechybí recenze. Kompletní album tohoto projektu Dudley Perkins and The Drunk Uncles, který v sobě neskrývá jiné vrahy než Declaima s Madlibem, vyjde na fejmovém vydavatelství Stones Throw na přelomu letních měsíců.

Celý projekt nemohl vzniknout jinak, než po pálu, když oba zmiňovaní seděli v Madlibově studiu Bomb Shelter zhulení až na kost, Declaime se chopil mikrofonu a jal se doslova nazpívat opus „Flowers“ – je z toho bomba roku, která vyšla loni na sedmipalci pod hlavičkou Stones Throw.

Od Declaima se však nesou další news. Ještě na podzim chystá album „Unheardof“, o svém labelu Ill Mind Muzik Ent. ani ň, půjde opět o spolupráci s německým Hum Drums. Jak jsem psal níže, jde spíše o CD kompilaci remixů, nevydaných pecek, hostovaček a nových věcí, klasika. První singl „Enjoy your stay“ bude pronásledovat zmiňovaný album „A Lil Light“. O dalších Declaimových vizí píšu níže.

NOVINKAZ Z 22.3.03 (K-Hill)
Declaimiáda nekončí
Na tohoto vypálenehé zubra v poslední době narážíme docela často, kdo ho viděl v Praze, musí ho milovat. Nedávno jsem mluvil o jeho plánech s Mad Men (s producentem KanKickem aka Kanzulu) na B9000 Records, ale Declaime a jeho „declaimeáda nekončí, naopak, připravil docela dost plánů, jako by se provrtal tím zeleným oblakem dýmu (vzpomínám si jak mi vyprávěl, jak je těší živit svojí rodinu v L.A.).

Po svém posledním albu „Andsoitizsaid“ se chystá scéně předvést s desko-kompilací „The unheardof“, jak z názvu vyplívá, s těžko sehnatelnatelnými tracky, ale přesto už vydanými. Album vyjde jen na CeDesách a bude obsahovat mimo nových pecek i ty „těžko sehnatelné“ – tj., tracky z nejrůznějších kompilacích a různé Declaimovi hostovačky. Toto album podpoří i singl s trackem zprodukovaným věčným kámošem Oh No a hostovačkou (pozor!!) Lil´Dapa z Group Home (no jo, drogy sbližujou), ale rapovat by tu měl i Grand Agent (o tom v rozhovoru (BBaRáK č.18) pomlčel), který je zase čistý jak Mr.Propper.

Pak je tu Declaime jako Dudley Perkins a jeho práce s dalším spálencem, Madlibem, po sedmipalcáku „Flowers“, který na Stones Throw vyšel i na kompilaci „Jukebox ´45“ Peanut Butter Wolfa. Tady se fandové Illmindmuziky můžou také těšit na plánovanou desku „A little light“, kterou si Declaime s Madlibem podepíší jako Dudley Perkins & The Drunk Uncles, měla by vyjít na konci léta. Předskočí ji singl „Money, money“ na konci jarních měsíců. Declaime bude také jako Dudley Perkins hostovat v novém singlu Yesterday’s New Quintet, který o sobě po výborném albu dlouho nedal vědět, bude se jmenovat „Nuclear war (Sun Ra remix)“.

A aby toho nebylo dost, Declaime si po těch všech útržkách práce na tolika světových labelech (Rawkus, Stones Throw, Groove Attack, Female Fun, B9000) chce zkusit i biznis na vlastní bedra. Jeho firma se samoška jmenuje Illmindmuzik imprint. 11. ledna už vydal EP King Solomona „Solstice EP“ s produkcí od Fat Jona a PremeOhio a.k.a. Supreme (níže tracklist). Plánuje „Illmindmuzik“ kompilaci ještě tenhle rok. První singl zastoupí The Infamous MC & Oh No na A-straně a Wildchild na druhé. Krom toho chystá na labelu desku svojí ségry, Taboo (chtěl bych jí vidět), která samozřejmě připravuje materiál s věrnými producenty Oh No a KanKickem.

Tracklist „Solstice“ EP od King Solomona:
[01] Intro / Greetings (featuring Charles Cooper)
[02] Fine thin line
[03] Interlude
[04] Lyrical substance
[05] Interlude
[06] Fakin‘ moves
[07] My life
[08] Interlude
[09] Testify (featuring PremeOhio & Zerah)
[10] Fakin‘ moves (PremeOhio remix)

Charles Cooper je výborný saxofonista, který se blýskl dvěma peckama na prvním albu J-Rawlse „Essence of J-Rawls“.

NOVINKY Z 12.1.03 (K-Hill)
Příběhy obyčejného šílenství
Do názvu novinky jsem si sice vypůjčil citát z Charlese Bukowského, ale ten se dokonale hodí na rapovou kru, která si říká Mad Men. Řádí v ní spálení čerti Declaime a.k.a. Dudley Perkins, Poppy a producent KanKick a.k.a. Kanzulu.

Declaime má už vydaného materiálu vcelku dost, začal na Rawkusu, ale přes Stones Throw se nakonec dostal do Evropy a usídlil v Německu. Jeho zástupci se stali nadějní Groove Attack. Ale pálí a řádí dál, viděli jsme ho v Čechách, točí nové singly a hostuje s lidmi ze Stones Throw Records jako je Kazi a bráchové Oh No s Madlibem. Jeho další účastí je právě projekt Mad Men, ve kterém už udělali zhruba před půl rokem první EP „Mad Men on arrival“ (informace níže) a to na dalším německém labelu, Hum Drums. Tato deska se dokonce dočkala dolisování. Hum Drums label pak vydal někdy v říjnu ještě singl Oh No a Kaziho s názvem „Check this out“ a single „Still waters“ b/w „Always complete“ od Declaime s cuty od DJe Romese z kapely Lootpack a s produkcí od Oh No.

No, a když už začalo být Declaimovi v Němcích těsno, vyrazil za jejich hranice a ukotvil s příštími plány na belgické půdě, kde stále roste víc a víc nadějnější label B9000 Records. A ten se chystá vydat právě další věc od Mad Men, singl „Government“, a to konkrétně 25. února. Všude rapuje Declaime a všechno produkoval Kan Kick. Takže už jen tracklist:

[01} „Do it Kan“
[02} „Government“ (radio version, kanstrumental)
[03} „Sept. 12th 2002“
[04} „Love of ca$h“ (radio version, kanstrumental)
[05} „Microphone moonlight stroll“ (kanstrumental)

info:
B9000 Records
Hum Drums Records

NOVINKA Z 28.6 (K-Hill)
Blázni vždycky vládli!
Lidé jako Quasimoto, Madlib, Declaime, Poppy a KanKick se dají označit za šílence, o to více musím konstatovat, za velmi příjemně poslouchatelné šílence. Však jde také o jednu velkou spojnici mezi touto čtyřkou. O Quasimotově albu „Unseen“ v Madlibově libové produkci se už mluvilo hodně, je také jedním z nejlepších. Declaime, kterého Praha viděla na Superrappin (zase!) je Quasův blízký kámoš, stejně tak producenta Madliba a KanKicka, na jehož albu „From Artz Unknow“ rozjel svoje pálenda stylu Ill Mind Music atd. Přibližme si tedy předposledně jmenované Kan Kicka, Poppyho a Declaime, kteří tvoří dohromady šílenou crew nazvanou Mad Men, kterou právě Declaime často ve svých tracích opěvuje. Mad Men a jeho šílená konzitestence měla ke svému vylisku už kolikrát blízko. Tentokráte to ale vypadá, že z toho nesejde a vyliskne své EP nazvané „Mad Men on Arrival“ na labelu Hum Drums s oficiálním datem 11. června. Celé ho zprodukoval Kan Kick, Declaime a Poppy ho vyšperkovali svým zhuleným pohodovým flow. Sám Declaime připravuje další singl s názvem „Cali Wayz“ na Groove Attacku s datumem zahájení prodeje na 25. června. Co ale ponese ale symbióza šílenců se uvidí – stejně tak už je šílený samotný tracklist, mrkejte:
[1] Mad intro
[2] M.A.D.M.E.N.
[3] Kanstructivist
[4] Mad Men on arrival
[5] Mad crew interlude
[6] Mad mad world
[7] Sex rhyme
[8] Mad outro

Předchozí článek
Další článek

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?