hledat

Tags:

Daz a Capone dělají tečku za pravěkým beefem společným albem. Která známá monstra ho navštívila?

Sdílej

O uzavření historického beefu mezi Dogg Pound a Capone-N-Noreagou v roce 1995, který v té době nemusel dopadnout vůbec dobře (už jen kvůli střelbě během natáčení videa „New York, New York“ ) jsme už psali před dvěma lety. Tehdy se spojili dřívější aktéři sporu Daz a Capone, přizvali svoje parťáky Kurupta a Noreagu a vytvořili několik videí a singlů.

Od té doby ale bylo ticho a společné album bylo tak nějak u ledu. Jenže ono se pomalu peklo. Přece jen dělat projekt s personami z opačných stran kontinentu je logisticky náročné. Každopádně jsme se právě alba dočkali a je to vzácná historická momentka, kdy vidíme někdejší rivaly definitivně hodit staré spory za hlavu a společně natočit album. 

Kdo ví, zda by takto dopadli i 2Pac s Biggiem, kdyby svůj tragický beef přežili. Oni tu ale nejsou, ale Daz a Capone ano a jejich deska „Guidelinez“ budiž důkazem o tom, že mnoho (někdy i fatálních) sporů jsou často vzniklé v rozmaru mladické nerozvážnosti, nebo nedorozumění a jejih uzavření může přinést kreativní výsledky. Není pochyb o tom, že toto album by bez samotného beefu nevzniklo.

Na projektu spatříme hosty z obou pobřeží. Nechybí starší věci s Kuruptem a Noreagou, ale i Smif-N-Wessun, M.O.P., Styles P, Currency nebo Mistah F.A.B. Ještě pár takových hostů a připomínalo by to nevydanou a raritní One Nation kompilaci, kterou na sklonku života organizoval Makaveli. No, dost fantazírování a pojďme si vychutnat novinku od veteránů west coast / east coast války.

 

Tagy:
Tao Quit

https://linktr.ee/taoquit BBarak Obbama

  • 1