hledat

Cypress Hill dorazí v létě do ČR

Sdílej

Možná už víš, že v Českém Brodě na letošním ročníku festivalu Rock For People vystoupí jedna z hip hopových legend – Cypress Hill. Ano, určitě je to úspěch a dobrá zpráva, ale na druhou stranu nechám vystrčit růžky svoji mírně urýpanou povahu, která si zrovna živě představuje, jak se pod pódiem svorně radují posluchači rapu a bigbítu. Inu hip hop začíná být i v našich končinách v kurzu a ti, co by po něm před pár lety ani neštěkli, se na něj nyní obracejí v naději (ať už jakékoliv). Na druhou stranu je ale třeba říct, že Cypress Hill – zvláště s posledním albem, výrazně přetékali i do hudebních škatulek vyrobených z vyrobených tvrdšího zvuku. Takže? Je to na vás. Jestli chcete znát víc, přečtěte si tiskovou zprávu od pořádající agentury.

Tisková zpráva AMEBA PROMOTION č. 3/2003 – Český Brod – 25. dubna 2003

1) Největší událost festivalové sezóny v České republice:
Na Rock for People vystoupí Cypress Hill !

Po několika měsících vyjednávání potvrzujeme vystoupení americké hip-hopové legendy Cypress Hill na Rock for People. Podle mnoha odborníků obeznámených s děním v hudebním průmyslu se bude jednat o nejvýznamnější soubor, který se na letních festivalech v České republice letos objeví. Cypress Hill vystoupí na hlavním festivalovém pódiu v pátek 4. července 2003.
Cypress Hill (původem z černošské a kubánské komunity v Los Angeles) jsou všeobecně považováni za průkopníky, kteří před více než deseti lety poprvé spojili svět nezávislého rocku, rapu a hip-hopu, a dodnes vydávají desky oceňované jak hudebními kritiky, tak velmi úspěšné mezi fanoušky. Prodej jejich desek se počítá v desítkách milionů, jsou držiteli mnoha platinových i zlatých desek. I na posledním albu Stoned Raiders z roku 2001 předvedli Cypress Hill osvědčenou směsici ostrých kytarových riffů, groove živých nástrojů, nezaměnitelné smyčky a samply a především originální rap. Cypress Hill se těší vynikající pověsti koncertní kapely: hráli například jako headliner putovního US festivalu Lollapalooza a vystoupili s velkým úspěchem na novém „Woodstocku“.

Vystoupení Cypress Hill představuje významný milník v historii festivalu Rock for People. Podobné koncerty jsou nesmírně náročné na produkci a soubory z „první světové hudební ligy“ si kladou velmi přísné podmínky, za kterých na festivalech vystupují. Souhlas Cypress Hill s vystoupením na festivalu Rock for People považujeme za velkou čest a zároveň výzvu – doufáme, že se nebude jednat o ojedinělou vlaštovku a v dalších letech bude festival Rock for People vždy ozdoben účastí srovnatelně významných souborů.

2) Ceny vstupného na Rock for People
S vědomím toho, že se jedná o největší rockovou přehlídku v ČR, kde na pěti pódiích během čtyř dnů vystoupí přes 120 účinkujících, mezi nimiž nechybí zahraniční hvězdy jako Cypress Hill (USA), Junkie XL (NL) nebo The Levellers (UK) + domácí hudební špička reprezentovaná interprety jako např. Kabát, MIG 21, Chinaski, Monkey Business, Kryštof, Tata Bojs, Divokej Bill, Anna K., Mňága a Žďorp, Tři sestry, Vlasta Redl, Ivan Hlas, Vladimír Mišík, Žlutý pes apod., lze vstupné směle označit za bezkonkurenčně nízké. Zahrnuje navíc i bezplatné stanování a parkování ve festivalovém areálu. Vstupenky exkluzivně prodává síť Ticketstream. Pro diváky jsme připravili množství slev, jejichž kompletní přehled lze nalézt na www.rockforpeople.cz.

Základní vstupné na čtyřdenní festival činí:
do konce dubna 649,- Kč
do konce května 699,- Kč
do konce června 749,- Kč
do 3. července 799,- Kč
na místě festivalu 899,- Kč

Všechny ceny jsou koncové, tedy včetně DPH a distribučních poplatků sítě Ticketstream.

3)Slevové kupony na Rock for People
V průběhu jara se v časopisech (Report a Rock & Pop) a v obalech CD vybraných souborů (Divokej Bill, Lety mimo, Vypsaná Fixa a Wohnout) objeví kupony na slevu ze vstupného na Rock for People. Kupony opravňují držitele ke slevě 50,- Kč v předprodeji a 100,- Kč na místě z aktuální ceny vstupenky. S kupóny se bude možné setkat i na dalších místech po celé ČR v rámci speciálních rozdávacích akcí a také v soutěžích na festivalovém webu.

Diskutuj na Bbarak.cz