hledat

Co všechno přinesl uplynulý týden v hip hopu za oceánem?

Sdílej

Minulý týden proběhl první ze dvou víkendů Coachella Valley Music and Arts Festival. Pravděpodobně už jste zaslechli o dechberoucím  vystoupení v podání Beyoncé s početným ansámblem hudebníků a tanečníků. Jako další headlineři byli vybrání The Weeknd a Eminem. Toho během přísné show doprovodil na pódiu 50 Cent nebo Dr. Dre. Dále se na festivalu představili i Flatbush Zombies, Brockhampton, Migos, Post Malone, Vince Staples či Tyler The Creator. Druhý víkend akce v kalifornské Cocahella Valley právě probíhá. 

Pondělí odstartoval J. Cole, aby oznámil své už páté album. To ponese název K.O.D., jenž má podle rapera tři významy – Kids On Drugs, King Ovredosed a Kill Our Demons. Deska se nahrávala pouze dva týdny a bude čítat dvanáct songů. Jediným hostem má být kiLL edward, jenž má být údajně raperovo alter ego. K.O.D. vyšlo již včera!!!

Ještě v pondělí večer přišla největší zpráva týdne a to, že Kendrick Lamar získal Pulitzerovu cenu za album Damn. Je tak prvním hudebním umělcem, mimo klasickou hudbu a jazz, jenž tuto cenu získal. Ocenění potvrzuje kvality Kendricka Lamara a jeho týmu. Když už jsme u týmu, společné turné umělců pod nahrávací společností Top Dawg Entertainment se nezadržitelně blíží. Ve středu bylo na YouTube vypuštěno video z usilovných příprav na The Championship Tour 2018

Nejznámější hudební žebříčky Billboard v úterý zveřejnily seznam nominovaných na jejich letošní Billboard Awards. Nominaci na rapového umělce roku obdrželi Drake, Kendrick Lamar, Lil Uzi Vert, Migos a Post Malone. Na rapera roku byli nominovaní Kendrick Lamar, Post Malone a Drake. O největší pozdvižení se postarala kategorie žen v rapu. Zde nominaci obdržela Cardi B, Nicki Minaj a Bhad Bhabie. Když se objevilo jméno poslední zmíněné, mnohé to překvapilo. Bhabie se nechvalně proslavila návštěvou v televizním pořadu s Dr. Philem, kde se ve třinácti letech ostře pouštěla do své matky a následně z toho vzniklo meme video. O cenu Billboard za nejlepší tour se utkají Kendrick Lamar, J. Cole a Jay-Z. Plný seznam nominací naleznete zde. Ocenění budou předána 21. května. 

Úterý si také vybrala Lauryn Hill, jedna z nejvýraznějších žen v historii rapu, aby oznámila nové turné. Její album Miseducation of Lauryn Hill je klasikou ve svém žánru a v srpnu oslaví dvacet let od vydání. K této příležitosti vyrazí Ms. Hill na speciální tour po Severní Americe, na němž Miseducation zazní v plné délce. Doufejme, že přibudou i data pro Evropu, aby si i místní fanoušci mohli živě poslechnout legendární skladby, jako jsou "Doo-Wop (That Thing)" nebo "Lost Ones"

Ve středu oznámil Drake své očekávané album Scorpion, jenž by mělo dorazit 28. června. Bližší detail zatím nejsou známé. 

Kanye West představoval poslední dobou na Twitteru svou blížící se filozofickou knihu Break the Simulation. Opustil však od toho ve čtvrtek večer, kdy oznámil další dva zářezy do své diskografie. Jedním z nich bude jeho už devátá sólová deska, která bude mít sedm stop a výjde už 1. června 2018. Jen týden poté přijde na řadu společné album s Kid Cudi. Toto spojení ponese název Kids See Ghost. Následně West zveřejnil i data vydání dalších projektů od členů G.O.O.D. Music, a to Pusha T (25. května) a Teyana Taylor (22. června).

 

Diskutuj na Bbarak.cz