hledat

Chicagský rapper Fredo Santana náhle zemřel ve svém domě v LA. Bylo mu 27 let

Sdílej
RUKAHORE_SHOP_BANNER
 
Starší bratránek chicagského Chiefa Keefa trpěl v posledních měsících četnými zdravotními problémy, zejména s ledvinami a játry, a to v důsledku zneužívání purple dranku. Závislost na sizzurpu způsobovala Fredovi četné záchvaty, které dostaly teprve sedmadvacetiletého rappera v říjnu loňského roku do nemocnice.
 
Nicméně další četné dopřávání si známého drinku na bázi léku na kašel, užívaného jako rekreační droga, nakonec vyústilo v nečekaný odchod mladého chicagského talenta. Podle serveru tmz.com našla Santanu jeho přítelkyně ležet na podlaze jeho domu v Los Angeles v pátek 19. ledna půl hodinu před půlnocí. Vše nasvědčuje tomu, že Santana utrpěl záchvat, které nejsou při užívání nebezpečného dryáku neobvyklé. Zprávu o Fredově smrti podal jako první Maxo Kream.
 
Fredo Santana má na svém kontě album Trappin Ain’t Dead z roku 2013. Proslul také mixtapy a dalšími nahrávkami s Ginoem Marleym či 808 Mafiou,  spoluprací s bratrancem Chiefem Keefem či Lil Bibby. Magazín 2dopeboyz.com také oceňuje jeho skladbu Jealous s Kendrickem Lamarem. Derrick Coleman po sobě zanechal osmiměsíčního syna. Řada rapperů jako Drake, Maxo Kream či Lil B už stihli čest rapperově památce na sociálních sítích. Stejně tak činíme my.
 
Řada zahraničních magazínů s oznámením Fredovy smrti znovu zopakovala, nakolik je nebezpečné si s leanem zahrávat. Ačkoli popíjení relaxačního drinku, který může mít vedle uklidňujících také některé devastační účinky jako záchvaty nebo halucinace, je časté spíše v USA než v Evropě, obecně je rappery často popularizován v jejich skladbách a má tak značný věhlas uvnitř celé hiphopové kultury. Nejvíc je ale konzumován v jižanských státech, kde se v devadesátých letech poprvé objevil.
 
 
Zdroje: tmz.com
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz