hledat

Chceš přijet na Torchovo mejdlo?

Sdílej

Mecenáš evropské scény, tygr se stále ostrými zuby, multifunkční ikona německého hip hopu, Torch, který mnohým z nás nahnal spoustu husí kůže na letošním jeho koncertu na Hip Hop Kempu, pořádá velkolepé mejdlo, na které vás všechny zve: „Chci vzkázat všem, kterým se líbil můj koncert na Kempu, ať přijedou pro změnu na můj mejdan“.

Jeho label 360°-Records, který se táhne jeho kariérou od Advanced Chemistry společně s bráchou Toni-L, totiž bude mít kulaté Jahre: 10 let od založení a Torch na sobotu 18. září pořádá kládovou párty, hip hop jam přímo v jeho rodišti, Heidelbergu.

Na stránkách labelu, http://www.360rec.de, se dozvíte, že line-up jeho akce je více než nařachaný. Přes sto vystupujících rozdělil na „on the stage“ (Torch, Toni-L, Virtuoso, šíleně moc evropského oldskůlu pro fajnšmejkry), dále „on the floor“, kde vystoupí kvanta b-boyských pojmů, a o zábavu se budou starat neméně zastoupení DJs „on the cut“.

Kromě toho by se měl Torch dostat, díky kámošovi P-Foris ze Senegalu, opět do Prahy (6. října, 7. pak na Slovensko) jako DJ Haitan Star. Poprosil mě, abych se mu poptal po nějakém dalším hraní a jelikož to není úterý, Akráč to nebude, takže kdyby měl někdo zájem ho někam dostat, ozvěte se na můj mail.

Detail plakátu

Novinka z 22.6.2004 (K-Hill)
Tygři koušou dneska před Národním divadlem!
Názvu další upozorňující novinky se nedivte, je to tak. Nebezpečné kousavé trio z Němec, Toni L, Torch, Sundeep už dnes od osmi hodin vystoupí na piazzetě před pražským Národním divadlem v prostoru Bouda.

Projekt v komorní atmosféře bude jistě dalším zásahem do hiphopových památníčků, a tak budete-li mít jen malou šanci se tam dostat, vlezte šelmám přímo do klece Boudy a neochuďte se tak o našlapanou show.

Jen připomínám, že rapovat bude táta německé scény Toni L, jeho parťák Torch bude sekundovat na gramcích (to berte jako předvar Kempu, kde bude jak rappingovat tak roztáčet kola z oceli).

Tohle zboží nenech projít a nezapomeň tam být už ve 20hodin, kdy tento ojedinělý koncert začíná!

NOVINKA z 7.6.04 (K-Hill)
Bacha na německé legendy v Praze
Tigři, kteří mají ještě velmi ostré zuby budou kousat 22. června v Praze. V prostoru před Národním divadlem (kde asi každý skejťák už někdy projel), na tzv. piazzetě je i pro letosek, stejně jako loni na Ovocném trhu před divadlem Stavovským, zbudována alternativní scéna Bouda, proletošek s číslem II.

Světe div se, ale její program zasáhne i do hiphopových vod, kdy 22. června od 20 hodin na ní / v ní vystoupí legendy německého rapu, které mají s novým materiálem stále co říct – Toni L, Torch, Sundeep.

Ostřílení hoši s nějakým tím pátkem protřelé praxe na zádech zde překvapí s připravenou performance. Toni L, kterého by spisovatel M.Puzzo mohl nazvat „kmotrem č.2“, bude rapovat, Torch, známý MC, který německý rap ukázal světu jako „použitelný“ a též respektu hodný, však bude hrát důležitou roli DJe, se svým aliasem DJ Haitan Star. A neposledně tu efektní složku vystoupení jistě podpoří i legenda německého b-boyingu Sundeep.

Toni-L z Heildelbergu už na začátku 80. let začal laškovat se všemi elementy, které do Německa, zatímco my hluboce spali, pronikali pomalu, ale jistě z rozjeté Ameriky. Po prvních breakdancových pokusech v roce 1985 začíná rapovat a právě s Torchem a Linguistem zakládá proslulou kapelu Advanced Chemistry. Stávají se německými diktátory, kteří hlásají a dávají tehdejší utvářející se scéně poznat všechny hh elementy: rapping, writting, djing, b-boying.

Čert Toni-L je mimojiné znám právě svými energickými vystoupeními, v níž je tak rozmanitý, přesný, inovativní, přesvědčivý, kdy jedna pointa střídá druhou, stále ve svém nezaměnitelném rapovém stylu. Vyučený kuchař stanovil jako jeden z prvních německých raperů nová měřítka ve věci techniky rýmu. Jeho styl žije pauzami, neboť „funk není definován tóny, nýbrž právě pauzami“.

Goethe-Institut Prag za laskavé podpory Národního divadla společně s Hip Hop Magazínem BBaRáK představuje tento jedinečný projekt, který tu od dávného vystoupení Jonzi-Dho v divadle Archa bezesporu chyběl, za skvělých 100,- Kč. Opakuji, 22. června ve 20:00 hod. Předprodej vstupenek na omezenou kapacitu Boudy II. probíhá už teď v pokladnách Národního divadla a možná se objeví i v našem BBaRáKshopu.

Na blížícím se Hip Hop Kempu se však dočkáte i Torchova rapu, který tam bude i pod svým zmiňovaným Djským aliasem Haitan Star roztáčet kola z oceli.

Stránka Toni-L

Diskutuj na Bbarak.cz