hledat

Charismatická Torii Wolf má originální hlas a výborný debut s beaty DJe Premiera

Sdílej
 
Torii Wolf nepatří ke konvenčním kráskám, jež by učarovaly zázemí hip hopu prostým zájmem o zviditelnění. Naopak. Její webová stránka zeje prázdnotou, ač má talentovaná zpěvačka (s podáním evokujícím například Beth Gibbons z kapely Portishead či jiné trip hopem nasáklé interprety) na svém kontě již docela slušnou řádku originálních skladeb a videosinglů. Inspiraci triphopovými kapelami jako Portishead či Massive Attack ostatně přiznává sama autorka.
 
 
Slyšet jsme zatím mohli současný zvuk ve skladbách jako Pain Killer či Body. Pro hh fans je ale zřejmě nejzajímavější spolupráce s DJem Premierem, jenž vyložil pár karet na stůl již na začátku minulého roku v podobě singlů 1st a Shadow Crawl. Spolu s prvními nahrávkami přišlo i oznámení Toriina debutového alba Flow Riiot, jež měl produkovat právě Preemo.
 
 
Jeho většinový produkční podíl na Flow Riiot zůstal zachován, věčně neklidná Torii ale zapojila také jména jako King Of Chill, Mike Zombie a araabMUZIK, přičemž závěrečnou skladbu Moscow si hudebně zpracovala sama. Sluší se totiž připojit, že kromě expresivně prožívaného zpěvu a lesbické lásky pěstuje Torii zájem také o čistě hudební tvorbu a dovedně hraje na bicí a kytaru.
 
 
O netypické spojení divoké zpěvačky s devadesátkovou boombapovou legendou se zasloužil hudební manažer Ian Schwartzman, s nímž Preemo již delší dobu spolupracuje. Torii přišla do jeho studia s tím, aby si duo během deseti dní vyzkoušelo, jak bude jeho spolupráce fungovat. „Byla hrozně rychlá," podotkl Premier ke spolupráci. „Mohl jsem jí dát dva nebo tři beaty a další den mi posílala dema. Její věci byly víc než mimo to, co obvykle dělám, ale Torii je hluboká duše a to se projevuje ve všem, co píše a zpívá." 
 
Mohlo by se zdát, že pro hiphopového posluchače je Torii úplně jiná liga a kromě lákavě znějící spolupráce s Premierem nemá jeho publiku příliš co nabídnout. Opak je pravdou, podíváme-li se na různé slovní hříčky ukryté již v názvu Toriina debutu. „Název Flow Riiot je anagram mého jména. Miluju hrátky se slovy a písmeny. Myslím, že to perfektně vystihuje, co dělám." cituje Torii server Massappeal.com.
 
 
První výše zmíněné singly doplnil před několika týdny videoklip Big Big Trouble, kde se Torii pitvoří nad svou zálibou v problémech nejrůznějšího druhu. Chystanou nahrávku přiblížil posluchačům také hudebně poněkud odlišný, svěží singl Free, jenž produkoval King of the Chill a kde se jako host objevil Macklemore.
 
Album Torii Wolf – Flow Riiot právě vychází a k poslechu je v přehrávači pod článkem.
 
 
Zdroje: 2dopeboyz.com, massappeal.com
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz