hledat

Český DJing rozdrtil Východoevropské finále Vestax Extravaganza

Sdílej

Pátek 13.11. byl ve Waršavském klubu Punkt vyhražen turnablismu. Celkem 19 přihlášených DJ’s z domácího Polska, ale také ze Slovenska (Spinhandz a Lucco) a od nás (Five a Trafik) měřilo od časně odpoledních hodin své DJské síly. V sázce bylo mnoho, Východoevropské finále Vestax Extravaganza nemá mezi DJ’s jistě takový kredit jako DMC nebo ITF, ale za prvé – každý battle skalp se počítá a za druhé ceny a hlavně zájezd na Světové finále Vestax Extravaganza do Japonska byli jistě dostatečnou motivací pro všechny.
Připomeňme jen, že po podivných zkušenostech s „Polskými praktikami“ z minulých let (v roce 2002 Five jednoznačně dominoval a jeho jasné vítězství potvrdil i jediný „povolaný“ porotce – Brit Primecuts ze Scratch Perverts, bohužel nacionalisticky uvažující porota, kde vedle zmiňovaného excelentního turnablisty zasedli zástupci poslkého distributora firmy Vestax, byla rozhodně proti, aby se titul stěhoval z Polska) panoval jistá obava, že i letos půjde spíš o to, odkud kdo je než o skills, v nichž naši borci již na Evropském finále ITF v Praze ukázali, že mají nad svými Polskými protějšky velmi zřetelně navrch.
Na battle jsem se nakonec bohužel nemohl dostavit osobně, o to napjatěji jsem čekal na zprávy, jak to celé dopadlo… A mám pro vás dobré zprávy. Letošní hlavní porotce DJ Blakey, letošní Angický DMC šampion už si do toho asi kecat nenechal a Český turntablism bez diskuze jasně dominuje Východní Evropě.
1. DJ Five
2. DJ Trafik
3. Eprom (PL)
4. Lucco (SK)

Při neúčasti Spinhandze naprosto úžasný výsledek i pro mladého nadějného Slováka, který snad pomůže vytáhnout i scénu našich sousedů.
Nerad bych to celé zakřikl, protože krom čachrů s výsledky už Poláci v minulosti předvedli i žonglování s cenami, ale pokud vše dopadlo jak mělo, nafasoval Five zmiňovaný zájezd do země Vycházejícího slunce, QFO (hybrid gramofonu s mixákem od slavného Q-Berta) a Vestax faderboard. Trafik měl za stříbro brát dva gramofony Vestax a mix Vestax 05 Pro a domácí Eprom přetavil bronz v mix Vestax 05 Pro.
Ke všem samozřejmě směřují naše gratulace a uznání. Report z celé akce bude následovat buď zde na stránkách nebo v časopise, každopádně o něj nepřijdete.
A na závěr ještě jeden apel. Jak vidíte, kluci od nás dokážou diktovat. Aby ale mohli, musí za těmi gramci stát téměř pořád. Bylo by tedy fajn, kdybyste je nejen chodili podporovat a ukazovali jim, že si jejich skills ceníte a drželi jim palce, ale především by byla paráda, kdyby na to hleděli promotéři akcí. Neříkám, že mají někomu nadržovat na úkor někoho jiného, ale nezvat tyhle kluky, kteří si to zaslouží ze všech nejvíc, to už je na ruby úplně. A mimochodem, sezona nekončí, ještě je tu 4.12. Světové finále ITF v Německu a vypadá to, že by se naše výprava taky nemusela vracet s prázdnou, pokud byste u toho chtěli být, nabízí se možnost výletu autobusem – více infa na stránkách ITFCzechoSlovakia.com.

Diskutuj na Bbarak.cz