hledat

Tags:

Češi mají svůj Chaozz a Chorvati? Možná se dočkáme studiového návratu legendárních Tram 11

Sdílej

Chorvatsko je a vždy bude spojováno s plážemi a letními dovolenými. Davy dychtivých Čechů sem vyráží s celou rodinou a kufrem plným řízků, paštik a konzerv. Jo, a pak se tam ještě proháněli ti indiáni a kovbojové z románů Karla Maye. Tato balkánská země však nabízí i poměrně zajímavou hip-hopovou scénu čítající celou řadu zajímavých jmen. A co pak teprve, když se ke slovu v roce 2019 dostanou praotci zdejších mravů a zakladatelé cest, po kterých pak kráčelo několik generací balkánských rapperů?

Tram 11 může být pro Chorvaty něco jako pro nás Chaozz či PSH. Target a General Woo založili v roce 1996 formaci, jež vydala dvě legendární desky, které stále neupadly v zapomnění. A nezapomínejme ani na best off z roku 2003. Tehdy byl ohlášen i konec společné aktivity, po které přišlo lehké období prázdnoty v srdcích rapových fanoušků.

Na začátku roku 2017 General Woo, který i sólově patří stále k pilířům celé scény zahrál během svého koncertu v Záhřebu nečekaně spolu s Targetem společně jednu ze svých nejslavnějších skladeb. A spekulace se začaly rojit. Následovalo několik společných koncertů pyšnících se statusem vyprodáno. Minulý rok se nesl v obdobném duchu a jen se čeká, kdy to oba zavede do studia. Asi si ještě chvíli počkáme, ale dá se to zkrátit věcí „Zadnji reper u gradu“, kam si je pozval Stoka. A nechybí ani další výrazná tvář Jantar.

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1