hledat

Cee-Lo + Danger Mouse = Gnarls Barkley!

Sdílej

Poslední dobou se stále častěji dávají dohromady dvě jména za účelem nahrání společného alba. Ani rapper, zpěvák a beatmaker v jedné osobě, Cee-Lo, není pozadu a kromě chystaného projektu s jižanským producentem Jazze Pha, o němž pojednává předchozí novinka, se už dlouho mluví o společné desce s DJem Danger Mouse pod týmovým jménem Gnarls Barkley.

„My jsme perfektní kombinace. Tohle album je pro mě jedna z nejlepších příležitostí, jak ze sebe vydat všechno. Chci rozšířit svou paletu a zasáhnout kategorie jako Urban, Crossover, Pop a Rock & Roll,“ řekl své pocity Cee-Lo.

S nahráváním se začlo už loni, ale Danger Mouse měl tou dobou plno starostí s dobře známým „Grey Albem“, zatímco Cee-Lo se soustředil hlavně na svou druhou sólovku. Jelikož oba jsou časově vytížení, trvalo nakonec dokončení projektu déle, než se předpokládalo. Poslední zprávy mluví stroze až o roce 2006. V provozu jsou i oficiální stránky www.gnarlsbarkley.com, kde se zatím nic nedovíte. Ke stažení tu ale máme sampler, který napoví, jak celá věc bude znít.

Gnarls Barkley – Album Sampler (MP3)


Novinka z 8.9.2005 (Bobby)
Cee-Lo a Jazze Pha v jednom týmu!

Všichni příznivci Dirty South pozor. Doslova na spadnutí je totiž společný projekt od dvou významných person tamější scény, které se řadí k tomu lepšímu, co Furym milovaný kus země neomezených možností nabízí. Album s názvem „The Happy Hour“ připravuje duo skládající se z jednatřicetiletého atlantského rodáka jménem Cee-Lo, jehož patrně znáte jako člena skupin Goodie Mob a Dungeon Family, a který se v loňském roce prezentoval nadprůměrným počinem „Cee-Lo Green…Is The Soul Machine“ a poslední dobou stále oblíbenějšího producenta pocházejícího z Tennessee, který si říká Jazze Pha (jeho práci můžete např. posoudit na albech interpretů jako Too Short, Ciara, Outkast, T.I., Nelly, Trick Daddy, Slick Rick, Ludacris nebo Lil´ Wayne).

 

LP by se mělo urodit již v listopadu tohoto roku pod hlavičkou labelů Sho´Nuff Recordings/Capitol (v jehož roasteru se mimo jiné nalézá Ciara, člen skupiny Boyz In The Hood Jody Breeze, Nephu, či Tone Tone) a co se týče prozatím potvrzeného seznamu hostů, vězte, že v něm figuruje Nate Dogg, Keith Sweat a bývalý člen dnes již rozpadlé rhythm and bluesové formace Guy, Aaron Hall.

 

 


Novinka z 18. 10.  2003 (Affro)
Cee-Lo je soulová mašina

Novější jižanské věci nemusí být váš šálek časje, ale kdo jednou slyšel „Cell Therapy“ od Atlantských Goodie Mob, ví, že tahle parta sakra umí, když se jí zachce. Lídr téhle, dnes již nefunkční, skupiny – Cee-Lo, známý svým davem hostovaček, úžasným hlasem a projevem, který tak dlouho balancoval s těžištěm mezi rapem a zpěvem, až se na jeho sólovém debutu „Cee-Lo Green And His Perfect Imperfections“ konečně přehoupl na pro rap „odvrácenou“ stranu, teď chystá tak trochu návrat ke kořenům.

16. Ledna by totiž měla vyjít deska nová – „Cee-Lo Green Is the Soul Machine“, kde krom odklonu od zpívání a návratu k rapování, tak oblíbenému z dob Goodie Mob chystá i změnu hudební. Minule dělal s partou lokálních živých muzikantů, které sám korigoval, kam uznal za vhodné, teď útočí s partou producentů od Neptunes a Timbalanda (právě ten produkuje první singl z desky „I’ll Be Around“), po Kanye Westa, Jazze Pha, Organized Noize a DJ Premiera!

A změnu komentuje „zatímco minule jsem chtěl ukázat svůj individualismus a přesvědčit, že na světě je jen jediný Cee-Lo, nová deska bude spíš útok.„. Dokola omílaná parta Goodie Mob asi v dohledné době reunion neplánuje, ale Cee-Lo dává pro jejich fandy dokupy alespoň výběr největších hitů, který by měl (alespoň podle labelu Arista) vyjít 3.února.

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?