Brněnská obdoba „Candy Shopu“ napíše svou třetí kapitolu již zítra v tamním klubu Mersey. Po Funkmoguls a Illuzionists se tentokráte v hostující roli představí DJ Mike Trafik. Mike zavítá do Brněnské metropole po dlouhé době čistě jen jako deejay. Jeho párty sety jsou proslulé svojí dynamikou, zábavností a pestrostí tracků. Trafika za gramci bude střídat párty female djane Kristee, jež pro tento díl spáchala i pozvánku v podobě mixtapu. Třetí do party je rezident večírku Dj Maztah. Jako další lákadlo je Jim Beem + kola za příjemných 50,- po celý večer. Jen dodejme že girls mají vstup do 22-ti hodin vstup gratis a prvních 70 z nich dostane welcome drink v podobě skleničky šampaňského. Samozřejmostí je opět projekce. Start byl stanoven na jednadvacátou hodinu večerní. Candy Shop by Kristee stahuj zde. Rozhovor s Mikem Trafikem: Mika Trafika netřeba nijak dlouze představovat. Patří společně s Wichem k nejpilnějším producentům českého hip hopu. Dj Maztah mu k příležitosti jeho vystoupení na Brněnském Candy Shopu položil pár otázek. Maztah: Čau Trafiku, jak se vede? Brněnské publikum Tě zná především coby djje a producenta legendárních PSH, vyloženě klubových nocí jsi si v Brně moc neužil. Doufám, že se těšíš a že prozradíš svým fanouškům co můžou čekat od jednoho z nejlepších českých klubových djjů. Střídáš žánry nebo se budeš držet čistě hip-hopové línie? Mike: Ahoj, děkuji za optání vede se se mi dobře. Zrovna jsem se probral po včerejším večírku a chystám se do studia na master desky Oriona a Jamese Colea. Je pravda že pokud nepřijedu s PSH na Flédu tak mě lidi v brněnským klubu asi jen tak neobjeví. Rap miluji, ale hudbu mám rád jako celek. Na mejdanu neřeším žánry. Hraji tak jak to cítím a podle toho co funguje. Mám rád rychlejší tempo. Hraji od hip hopu přes oldschool disko a newschool disko po house a base line. Obecně mám rád elektronickou hudbu. Takže pokud nejedu na hrát na tématický večírek (a já doufám že to není případ Candy shopu), tak na boombap ani nepomyslím. Maztah: Druhá otázka se bude týkat Tvého djského umění. Jsi držitelem několika titulů z turntablism soutěží, především z ITF, jsi jeden z nejtechničtějších djs na scéně. Využíváš stále svoje technické finesy, např. skrečování či trickmixing, dočkají se fanoušci i nějaké exzibiční vložky? Jaký technický equipment používáš? Mike: Skrečuji pořád. Při mixech i v jiných momentech kdy vím že to funguje. V pátek se nebudu pouštět do žádných větších akcí… Párty vnímám jako oddech. Chci aby se lidi bavili a tancovali, ne aby stáli a čekali jaký trik udělám. „Šoukejsi“ nedělám od té doby co jsem skončil se soutěžemi. Používám mix Pioneer 909 jehly Shure sluchátka Technics a sampler Akai 500. A doufám že mi firmy co jsem teď zmínil pošlou za nějaký všimný. Maztah: Jsi jedním z posledních djs, kteří zůstali věrni klasickému vinylu. V čem to spočívá? Považuješ se za sběratele, milovník kvalitního analogového zvuku, nebo prostě jen nedůvěřuješ digitálním technologiím jako je Final Scratch či Serato? Jak se díváš na tu spoustu djs se seratem, kteří se vyrojili jako houby po dešti? Mike: Serato je super věc, ale já neměl doposud potřebu měnit za vinyl. Vždycky jsem utrácel za desky hodně peněz, takže nouze o muziku a strach z neaktuálnosti mě netížil. A to je současně důvod který v kombinaci s obecnou neochotou národa platit za muziku vnímám jako hlavní příčinu toho proč se vyrojilo tolik nekvalitních djs se Seratem. Mít hard disk plný ukradených Mp3 je prostě nuda. O zvuku ani nemluvím. Dneska vím že tak do roka se budu muset přizpůsobit situaci a začnu Serato používat. Protože mi bude třicet a záda od tašky s devadesáti deskama bolí a hlavně proto že na vinylech toho vychází každý měsíc míň a míň. A to drasticky! Maztah: Můžeš se s námi podělit o nějaký nevšední hudební zážitek? Existuje nějaké cédečko či deska, které si věnoval více pozornosti než ostatním? Zaujal tě nějaký koncert? Mike: Teď ve čtvrtek mi unikl Jean Michael Jare. Hrál jsem v Bratislavě a trhal si vlasy. To jsem chtěl fakt slyšet. V pondělí se Vladimírem chystáme na Slayer. Zážitek pro mě byl i letní koncert kapely Kreison na jednom Slovenském fesťáku. Z nových desek bych vypíchnul nový LP od Ice Cube a Kardianal Oficial. A samozřejmě video Bushida s Karlem Gottem Fur immer jung je strašně tvrdý. Pan Gott je borec. Maztah: Určitě se jako téměř každý dj před svým vystoupením pořádně navečeříš. Jaká jídla preferuješ, máš nějakou vyloženě oblíbenou restauraci v Brně nebo kdekoliv v ČR? Mike: He he. Gastronomie. Na tohle téma se mnou můžeš udělat dvacet rozhovorů. Do Brna přijedu určitě s předstihem a zajdu si na večeři do restaurace Brabander. To je můj nejoblíbenější podnik v celý zemi. Skvělý servis a kvalita používaných surovin v poměru k cenám. Nemá to chybu. Mám rád ryby a zeleninu. Nejvíc mi sedí italská kuchyně. Například pražský podniky Aldente na starým městě nebo DeEmanuel aka U Emana v Dejvicích jsou velice v pořádku. Ale já jím všechno…Jídlem nepohrdám. Není totiž špatný jídlo (teda až na kmínovou polévku) jsou jen špatný kuchaři. Ale dost, mám z toho hlad.
Bobby
Publicista a hudební nadšenec, který o rapu píše od roku 2000, od roku 2003 pravidelně pro bbarak.cz. Je členem Hudební akademie a spolupracoval mimo jiné s iDNES.cz, časopisem Report, serverem ProtiŠedi, kulturním týdeníkem A2 a dalšími médii. Spoluvytváří podcasty Guestlist a BBaRak podcast. Za svojí kariéru napsal desetitisíce článků, pokud by se ale počítaly i ty nehudební, počet publikovaných textů by byl výrazně vyšší.



