hledat

Tags:

Bustu Rhymesovi se po čtvrtstoletí splnil sen. Konečně si vystřihl živě kultovní hit s Janet Jackson

Sdílej

Hip hop dokáže psát fakt zajímavé příběhy. Busta Rhymes a Janet Jackson zahráli poprvé po pětadvaceti letech od své první a poslední studiové seance živě nakažlivou klasiku “What’s It Gonna Be?!”.

Ta je součástí klasiky „Extinction Level Event: The Final World Front“, s níž lídrovi Flipmode Squad v roce 1998 pomohli také Dj Scratch, Swizz Beatz, Diamond D, Rockwilder nebo Ozzy Osbourne z Black Sabbath.

Stalo se tak tento týden na půdě newyorské Madison Square Garden, kde jsou doma Knicks i Rangers a Bus-a-Bus zahrnul o pár let starší sestru Michaela Jacksona spoustou chvalozpěvů, což gentlemansky doprovodil i „botanickou zahradou“.

V závěru songu své „královně“ pokorně poděkoval, že ho na svém turné vůbec přijala a že mu umožnila splnit si jeden ze snů.

„V roce 1998, přes 25 lety, jsem jel na dálnici z Long Islandu na Manhattan a poslouchal jsem Hot 97, kde Angie Martinez zpovídala právě Janet Jackson. Byla tam kvůli propagaci desky „The Velvet Roce“ a když se jí moderátorka zeptala, se kterým rapperem ještě nikdy nespolupracovala, ale chtěla by to změnit, řekla Busta Rhymes. V tu chvíli jsem málem naboural,“ přiznal frontmanovi Leaders Of The New School.

„Nechtěl jsem dopustit to, aby opustila New York, aniž bychom se oficiálně propojili. Moje manažerka Mona Scott zařídila, abychom si zavolali a začali řešit čas ve studiu, kdy a kde by šlo nahrávat. Udělal jsem vše, co jsem mohl, abych pro ni ve studiu vytvořil fakt velkou věc a měli jsme opravdu hit. Vytvořili jsme mezník, bylo to kouzelné a dodnes je náš klip nejdražším hiphopovým videem v historii žánru,“ pochlubil se frontman Leaders of the New School.

Baví vás obsah bbarak.cz? Budeme vděční, když nás podpoříte na Buy Me a Coffee

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1