hledat

Brockhampton zanechali silné dojmy po berlínské zastávce právě probíhajícího Stereo Spirit tour

Sdílej

Pro berlínskou zastávku turné byl vybrán Festsaal Kreuzberg. A už několik hodin před začátkem se začali objevovat nedočkaví fanoušci. Jeden dokonce tvrdil, že čeká od předešlého dne. U bran klubu vláda přátelská atmosféra. Poslední hodinu před otevřením si čekající společně opakovali texty kapely. Přesně v sedm hodin večer začala ostraha vpouštět už početný dav do útrob Festsaalu. Původně ohlášený start byl posunut o celou hodinu, během niž to začalo v klubu vřít a návštěvníci akce postupně čím dál víc vyvolávali své oblíbence. 

S úderem deváté hodiny na pódium vylezl dvorní dj kapely Romil Hemnani a spustil beat jednoho z nejnovějších singlů "1998 Truman". Zbylí členové se vzápětí vyřítili za ním a peklo mohlo začít. Během hodiny a půl stihli navštívit všechny tři desky Saturation z loňského roku. S minimálními pauzami se dostalo na party hity jako "Gold", "Gummy" nebo "Zipper". Bylo vidět, že si Kevin Abstract a spol. svou první klubovou show v Evropě náramně užívali. Dávali ze sebe nepřeberné množství energie, kterou jim hned přihlížející opětovali. 

Brockhampton několikrát i zpomalili, aby si všichni mohli na pár chvil vydechnout. Byla tak možnost zaslechnout i písně jako orchestrální verze "Bleach", "Summer" nebo zjemněná verze skladby "Face", kterou Joba na vokálech zničil za pomoci návštěvníků prozpěvujících spolu s ním. Publikum dávalo najevo svou znalost textů po celou dobu vystoupení, stejně jako nadšení z možnosti zažít jejich oblíbence živě. Nenechali si je ujít ani čeští fanoušci z měst jako Prostějov nebo Mariánské Lázně. Ve Festsaal Kreuzberg se několikrát tvořil moshpit, skákalo se, mávalo a teplota stále stoupala. Ke konci show zazněl jeden z jejich zatím nejznámějších hitů "Boogie", při němž musela seismologická stanice v Berlíně zaznamenat zvýšenou aktivitu. Následně přišlo ještě poděkování, za skvělou premiéru. Abstract se dal slyšet, že předešlé akce v Evropě byli všechno festivaly, kde je moc lidí neznalo. Bylo tak pro ně skvělé být konečně mezi svými. Pak už se pánové odporoučeli. Dav však neměl dost a velmi hlasitě si vyžádal přídavek v podobě songu "1997 Diana".

Když se zveřejnilo Stereo Spirit tour po Evropě, bylo pro mě jasnou volbou návštěva aspoň jedné ze zastávek. Jsem rád, že jsem tak udělal. Brockhampton předvedli skvělou souhru a jedno z nejkvalitnějších vystoupení, co jsem měl šanci zažít. A to jsou v podstatě ještě na začátku. Nebýt hodinového opoždění, neměl bych žádné výhrady. Jsem velmi zvědav, jakým směrem se crew, jenž vznikla na fanblogu Kanye Westa, bude ubírat do budoucna.

Video: Youtube (dpgmiku, Balázs Szábo) 

Diskutuj na Bbarak.cz