hledat

Biz Markie má svou vlastní panenku

Sdílej

Občas člověk žasne, jaké doplňky se dají v souvislosti s hip-hopem koupit. O Bizově budíku jsem psal před pár měsícema a teď, jak jste už mohli vyčíst z nadpisu, si něco povíme o 61 centimetrů vysoké beatboxující panence, kterou můžete pořídit za 160 dolarů. Pokud byste se k této koupi rozhodli, je třeba si pospíšit. Hračka byla vyhotovena jen v tisíci exemplářích.

Panenka, kromě toho že je celkem pěkně zabalená, má ještě následující vychytávky: nasaditelná kšiltovka, Bizův oldschoolový prsten a mikrofon, který padne do obou rukou. Jak tahle věc vypadá se můžeš podívat na tomhle odkazu.

Novinka z 9.11.2004 (Krysa)
Chcete, aby vás budil Biz Markie?
Srandista Biz Markie se zřejmě rozhodl následoval Flavora Flava z Public Enemy a ve spolupráci s firmou Ecko unltd. vytvořil limitovanou sérii mluvícího budíka s digitálním displejem. Kdo si tuhle blbost v ceně 85 dolarů zakoupí, toho za odměnu bude budit Bizův hlas jednou ze čtyř známých hlášek, kterou si uživatel bude moci zvolit. Mezi nimi jsou i fráze „You caught the vapors“ a „Turn tha party out“ a každá věta je zakončená zdvořilým prohlášením „Get yo‘ ass out of bed!“. Budík je v prodeji od 15. listopadu. Já osobně bych si tohle nikdy nepořídil, protože kdyby mě Biz probouzel, brzo bych ho nesnášel…

Novinka z 23.9.2004 (marq)
Biz Markie – Friends EP
Nejnovější placka tohoto nestora hiphopové scény nabízí tři tracky z kategorie „leftover“, tzn. ty, které se již nevešly do úzkého výběru na poslední album „Weekend warrior“, plus navíc „bonusovou“ instrumentální verzi skladby „Friends“ z tohoto LP. A jak je v poslední době Biz Markieho zvykem, deska navíc zaujme i interesantní momentkou na předním coveru. 😉

PS. Kdo napíše jaké dva songy jsou samplovány v tracku „D.P.“ má moje čestné uznání.

Biz Markie – Friends EP (Grooveattack)
Front cover, Back cover
01. Friends (vocal mix)
02. D.P. (vocal mix)
03. Not A Freak (feat. Erick Sermon) (vocal mix)
04. Friends (instrumental)
05. Look Good To Me (vocal mix)

Novinka z 5.10. 2003 (K-Hill)
Biz Markie ve státní svátek!
Vypadalo to, že si z nás tahle parodická legenda z New Yorku dělá vážně kozačky. Svý dlouho ohlašovaný album „Weekend warrior” se zpožďuje jako předválečné Primky. Asi šestkrát bylo vydání této desky odsunuto, teď je tu snad konečně definitivní termín (kolikrát že jsem to psal, a hlavně kdy až!! naposled).

Takže pojďme stručně, jasně: na Groove Attack to bude venku 28.10., tedy v den našeho státního svátku. Jestli to bude tak „slavné“ uvidíme. Singl “Let me see U bounce” s featuringem Elephant Mana má být už venku. Novinkou je však vydání dvojí verze, jak na CD, tak i na vinylu. Řekl bych, že ten rozdíl je pro DJs a sběratele-posluchače. Mimo tracklistu celé desky, uvidíte právě i tyto dvoj-verze.

[01] Do ur thang (featuring P. Diddy)
[02] Games
[03] Friends
[04] Let me see U bounce (featuring Elephant Man)
[05] Chinese food
[06] Get down
[07] Used to be da man
[08] Look good to me
[09] Dime pieces (featuring Cool V)
[10] Turn back the hands of time
[11] Throw back
[12] O.G. ride (featuring Fazon)
[13] Just like a dream

Vinyl nambr van:
[A1] Let me see U bounce – radio mix with beat box
[A2] Tear shit up – instrumental
[B1] Tear shit up – main mix

Vinyl nambr tů:
[A1] Let me see U bounce – radio mix
[A2] Let me see U bounce – instrumental
[B1] Let me see U bounce – extended mix
[B2] Let me see U bounce – acapella

CéDé singl:
[01] Let me see U bounce – main mix
[02] Tear shit up – main mix
[03] Games – main mix

NOVINKA z 22.1.2003 (K-Hill)
Biz Markie si z nás dělá kozačky!
Posledně jsem se vyjádřil k neustále zpožďované desce „Weekend Warrior“ legendy Biz Markieho, že mě její autor už dere. Dnes se tomu, po dalším zpoždění, musím už spíše smát.

Jeho vydavatel, německý Groove Attack Records tyto skluzy nemívají ve zvyku, avšak s Bizem je to už pátý v řadě. Měl vycházet právě dnes, ale právě dnes je to už skoro rok, co se deska zpožďuje a ani to nestačí, dalším termínem je 18. březen. Jako důvod označil Biz Markie spolupráci s Jazzy Jeffem, který prý má půl materiálu a dohromady ho ještě nestačili sladit. Také ale navíc zatajil, že už stačil ohákovat vydání tohoto alba pro Státy, Austrálii a J.A.R. přes fejmové Tommy Boy Records, zatímco Groove Attack šéfuje Evropu. Další informace (featuringy, pecky, singly) se dozvíte níže, ve starších novinkách).

Groove Attack Records.

NOVINKA Z 30.10. (K-Hill) 30.10.
Biz Markie mě už dere
Už mě vážně nebaví psát o tom, že Biz Markie konečně vydá svoje album ten a ten měsíc, když se zpožďuje pravidelně jak vlak do školy před písemkou. Všichni fanoušci diabolického Bize si tedy budou moc povzdechnout. Jeho album „Weekend warrior“ se opět posouvá z října do poloviny ledna. Dva singly stále platí. „Games“ b/w „Tear shit up“ bude v omezené edici, za to druhý prorve svět. Na „Do ur Thang“ totiž pohostuje P. Diddy.

NOVINKA Z 28.6. (Nasty)
Biz Markie se vrací s novým albem
Biz Markie, tak známý na přelomu 90tých let svými vtipnými texty, se rozhodl po čtyřech rocích oprášit mikrofon a natočit nové album. To se bude jmenovat Weekend Warrior a jeho produkci Biz rozdělil hlavně mezi osobnosti známé právě v období, kdy on sám aktivně působil. Jmenovitě to jsou Jazzy Jeff, Megahertz, J. Zone a Paul Nice.

U producentů ale výčet hostování na novém Bizově albu nekončí. Měl by se na něm totiž kupříkladu objevit i P.Diddy, se kterým si společně zavzpomínají na staré dobré časy. Vykouzlila vám tato informace na tváři ryze nefalšovaný ironický úsměv? Mě taky.
Abych ale přikládal na váhy spravedlivě a jen se hloupě neusmíval, nutno uznat, že některé Bizovy staré pecky dodnes ze svého lesku neztratily ani paprsek, takže můžeme být všichni nakonec docela příjemně překvapeni. Jenže já prostě comebackům dopředu nikdy nevěřím.

NOVINKA Z 19.6. (K-Hill)
Tlusťoch bez psa, Biz Markie!
New Yorčan Biz Markie, který už dlouho připravuje album pod německym labelem Superrappin/Groove Attack Records ho snad konečně pokřtí 8. října. S tímto zpožděním se opět brzdí i jednotlivé singly. Biz tedy dělá svoje páté dlouhohrající studiové album a nazval ho „The Weekend Warrior“. První singl by se měl jmenovat „Games“ (člověk u něho už ani neví, protože nejdříve to měl byt „The original / The B.I.Z.“) a měl by byt venku ke konci července a druhý „Do ur thang“ by měl následovat 10. září. Velká novina je však spolupráce na albu. Už právě na druhém singlu by se měl představit P.Diddy – smrtelná kombinace a celé Bizovo album bude v produkci Paul Niceho, Megahertze, J-Zone ci Jazzyho Jeffa, zatímco o Premierovi, Rockwilderovi a Large Professorovi se zatím jen šeptá. Uvidí sami, co tento tlusťoch bez psa usmyslí! Další známý track je „Chinese Food“ z dílny J-Zone.

Diskutuj na Bbarak.cz