hledat

Tags:

Biggie si myslel, že je Jay-Z lepší rapper než on, vzpomíná Lil´ Cease z Junior M.A.F.I.A.

Sdílej

Protože se některá nevzdělaná individua bez špetky citu, vkusu a hlavně rozhledu domnívají, že je Necro lepší než Jay-Z, následující vzpomínkovou zprávu věnujeme právě jim.

Na tom, že Jay Hova a Notorious B.I.G. patří do výkladní skříně žánru i hiphopových učebnic oba, se asi shodneme všichni. Na rozdíl od otázky, kdo z nich byl lepší emcee…

Jak nedávno ozřejmil Biggieho blíký přítel Lil´ Cease z Junior M.A.F.I.A., v roce 1997 zastřelený autor Klasiky “Ready to Die” byl za svého života přesvědčen o tom, že jím byl Jigga.

“Navzájem se respektovali jako muži i jako umělci. B.I.G. se to nebál povědět. Myslel, že je Jay lepší, než on. Doslova řekl “Yo, that nigga nicer than me,” zaznělo z úst veterána, který se ve svých vzpomínkách odebral do devadesátých let minulého století.

To, že jde o fakt, potvrdil například i další z pamětníků Dj Clark Kent. Ve vyprávění však pokračoval Cease. “Přísahám bohu a na vše, co miluju. Každý z našeho okolí to může potvrdit. Nelžu. Jsou to jasná fakta. Když Jay rapoval v songu “Dead Presidents” “Nigga take a freeze off my kneecap/Nigga believe that”, Biggie reagoval jen smířlivými slovy, že ho dostal,” doplnil.

“I když šlo o brooklynské rivaly, nakonec se z nich stali dobří přátelé. Zatímco B.I.G. navštívil Jiggovu klasiku “Reasonable Doubt”, Hova zase neabsentoval na první posmrtné nahrávce Franka Whitea “Life After Death”.

Dlouholetý partner Beyoncé navíc pomohl udržet legendární dědictví padlého vojáka tím, že zpracoval a parafrázoval některé z jeho památných řádků do vlastních rýmů.

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1