hledat

Tags:

Bezstarostné mládí? Pain se k němu na debutu vrací, ale s aktuální generací už si tolik netyká

Sdílej

Pokud bychom měli ukázat na jeden letošní release, který si zaslouží označení překvapení roku, jednoznačně by to měla být debutová deska Paina. Odborný dohled nad „Ksichtem“ si vzal na svá bedra Idea z Ty Nikdy a výsledek stále ještě rotuje v přehrávačích nemalého počtu tuzemským posluchačů. I samotný autor se k němu stále vrací skrze vizuály, kterými okysličuje možnost udržet se v povědomí co nejdéle.

V polovině května bylo na prodejní pulty servírováno menu skládající se ze čtrnácti chodů s hosty jako Gleb, Smack, Blako, Tchagun či Laura Weng. Celá řada silných momentů staví tento disk do širší nominace nejlepších desek, které u nás letos vyšly.

Posledním trackem „Patnáct“ se nyní Pain připomíná, že tento rok je pro něj do velké míry zásadní. Poselství uvnitř sice není nikterak inovační, ale v kombinaci s energickým projevem a bubnem si zaslouží pozornost.

Přestože se autor stále cítí na patnáct, tak už mu tento věk svým způsobem neříká pane. Jak přiznává, aktuální generace vykazující toto číslo v občance v něm vyvolává lehký pocit neporozumění. On sám již vykazuje jiné priority a oceňujeme, že při rozdělování zisku z hudebního průmyslu nemyslí jen na sebe, ale chce se rozdělit i s rodinou.

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1