hledat

Tags:

Beru to jako rozlučku s rapováním do vlastních beatů, hlásí Idea na adresu čerstvého EP. A co bude dál?

Sdílej

Šít si beaty na míru sebou přináší komfortní prostor pro úpravy dle svého myšlenkového pochodu. Je to jako manuální práce, kdy k sobě naleznou cestu levá i pravá ruka, a dohromady tvoří tým jednoho těla. Poslední dobou v této disciplíně vládl pevnou rukou Idea, který se blýskl nejen deskou „O beatech a lidech“. Jak ale samotný mozek labelu Ty Nikdy připustil, v nadcházejících měsících se bude ubírat zase lehce odlišnou cestou.

Posledních dvanáct měsíců jej zastihlo ve tvůrčím rozmaru, což nejprve deklarovalo výše zmíněné album, poté dvojité mini-Ep s TrashBoySonym a Strýcem Norym a nyní přišla řada na EP „Piedestal“, které má udělat tečku za jednou kapitolou, ale možná ne úplně definitivní.

„Projekt Piedestal v podstatě volně navazuje na album O beatech a lidech, alespoň co se týče konceptu hostů, které jsem na beaty pozval. Je ale pravda, že tady víc rapuju,“ nechal se slyšet Idea, který pozvánkami počastoval Janu Kirschner, Hellwanu či Darewina.

Z celkových šesti stop je pět věci obohaceno o rap či zpěv, zatímco poslední věc „Incia“ zůstala čistě instrumentální. „EP Piedestal beru jako rozlučku s rapováním do vlastních beatů. Bylo to v poslední době hodně intenzivní. Věnuju se práci na albu, které mělo následovat hned po Tempu, ale díky covidu a omezeným možnostem koncertovat jsem celý projekt odložil. Samozřejmě miluju dělat beaty, ale láká mě spíš kolaborování s rappery a vokalisty do mých beatů,“ dodal Idea, který by mohl další rozšíření své bohaté diskografie realizovat již na podzim tohoto roku.

Tracklist:

01) Nech vodu padat na zem
02) Až spadne další hvězda
03) Palo Santo Freestyle
04) Abrakadabra
05) Kouzlo
06) Incia

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1