hledat

Tags: ,

Benefici Girls4Girls ovládnou zástupkyně česko-slovenského rapu. Ukáže se Hellwana, Sawsane, Sicky Nicky či Bixi

Sdílej

V pátek 17.června se v pražském klubu Storm chystá benefiční večírek pro organizaci Jako Doma, která podporuje a stará se o ženy ohrožené bezdomovectvím a špatnou sociální situací. V rámci line upu zahraje slušnej počet holek a rap bude mít nadcházející pátek velmi slušné zastoupení.

Ze Slovenska dorazí třeba Sicky Nicky, která se nedávno světu ukázala v rámci The Mag contestu W/Rap a nedávno vydala svoje debutové EP „Skinny Bitch“, které obsahuje 6 tracků a samotná autorka k němu dodává: „Prvé EP Skinny Bitch obsahuje 6 trackov, ktoré postupne predstavujú osobnosti, ktoré sa vo mne skrývajú. V trackoch je možné nájsť punchlines s odkazmi na hip hopovú kultúru, intímne spovede o mojom detstve či vnímaní sexuality. EP Skinny Bitch má reprezentovať to, že ženy majú miesto v rape, vedia písať dobré punchlines, a že na výzore na konci dňa aj tak nezáleží. Po zvukovej stránke je tam všetko, čo ma momentálne baví. EP uzatvára track Bezproblémový typ, ktorý ako jediný na EP zvukovo odkazuje na UK Garage, o chops na tomto tracku sa postaral VI3E.“ Kromě Sicky Nicky bude Slovensko zastupovat i Olivia Bettler.

Line up, který startuje v 17:00, je nabitý a mezi ta patří Hellwana, kterou můžete čím dál častěji registrovat po boku ostřílených bardů jako je Idea, Opia nebo James Cole a fanoušky si získává především skvělými live shows.

To lze říct i o Sawsane, která má venku svůj nejnovější singl Baggy, kde se jí o produkci postaral slovenský Hoodini a v týhle pecce se potkává současný zvuk s odkazy na minulost. Ochutnávku jejího rapu si můžeš dát prostřednictvím klipu, který režíroval Antonín Starý, ale pokud jste neměli ještě čest, doporučujeme si dát tuhle pani live, protože se může pyšnit nejen slušnými rap skills, ale na jejích vystoupeních nikdy nechybí tanečníci a Sawsane diktuje i v tomhle směru… Dle zákulisních informací bychom se brzy měli dočkat jejího debutového nosiče. Sawsane pár úspěšných singlů za sebou už má a uvidíme, jestli se bude i nadále dostatečně hlásit o pozornost.

Tím každopádně výčet jmen na téhle benefici nekončí, kromě výše zmíněných se na stagy vystřídají Flowe a Bozy B, Bixi a Denzzy OG, Jemah, Ešli, Tokjufokju, Mono3x a v rámci jiných žánrů dorazí například Aiko, která sklízí úspěchy i za hranicemi naší domoviny. O mejdan se za kontrolery a gramci vystřídají DJs: Nadja, Mila207 nebo Mary C.

Tagy: