hledat

Battle Axe sekyry jsou pořád ostré

Sdílej

Kanadský label Battle Axe Records, který patří Swollen Members, plánuje na letošní rok solidní počet nových alb. Po loňsku, kdy alb vyšlo nepopsatelně méně a navíc byli Battle Axe často obviňováni, že dobré desky už nevydávají. To by se teď mělo změnit. Minimálně dvě desky se dají označit za tutové. Evidence chystá další barevné „Red Tape Instrumentals“, které by po své úspěšné kolegyni žluté také měly být zárukou kvality. Druhá skoro tutovka je Planet Asia. Koncerty umí, to je bez diskuze, vše bylo vidět na podzim na ITF, ale s albem je to horší. Už dva roky staré „The Grand Opening“ šlo tak půl na půl, přes nadupané „16 Bars Of Death“ jste museli strávit i nepovedené párty věci. Další album, co bude zajímavé je čtvrté řadové album od Swollen Members. Po také dva roky starém „Heavy“ už neštěkne ani pes, protože album bylo rozpačitější než Sparta na konci sezóny. Jediné, co stálo za poslech byla v podstatě pecka „Adrenaline“, kterou jde občas někde zaslechnout. Album vydává i právě Nuclues, který z velké části stojí za neúspěchem alba „Heavy“. Tady jsou prozaimní plán vydání alb. Data nejsou uvedena, Battle Axe pustili jen pár období jako třeba jaro, ale album v daném termínu neyvšlo. Swollen Memers – „Black Magic“ Sweatshop Union – „FWUH“ Evidence – „Red Tape Instrumentals“ Nucleus – „The Chosen Few“ Moka Only – „The Desired Effect“ Planet Asia – „The Medicine“ Label Info z 13. 5. 2004 (K-HIll) Battle axe tomahawky se řítí! Stejně jako loňkský rok se label bojových seker, kanadský Battleaxe Records, rozhodl vydávat toho nekřesťansky moc. Všichni víme, že úroveň šla rapidně dolu, ale co se dá dělat. Všechny ty rappaz mám rád a sám kroutím krkem do jakého stavu vyměk nadějný dvorní producent Rob the Viking. Tak ale pojďme si říct tentoroční seznam výlisků na Battle Axe. 10. únor: P.E.A.C.E. – „Megabyte“ 9. březen: Chase Phoenix – „Cut to the chase“ 6. duben: Evidence – „Yellow tapes instrumentals“ 4. květen: Swollen Members – „Heavy instrumentals“ ještě toto jaro: Buc Fifty – „Serve the devil, praise the Lord“ léto 2004: Various Artists – „Lyrics of fury 3“ léto 2004: Fat Jack – „Cater to the DJ 2“ léto 2004: Nucleus – „The chosen few“ LABEL INFO z 8.9.03 (K-HIll) Jde Battle Axe do kopru?

Syndrom rozvkětu a následného shnití? Z vybraných menu rovnou na humus? Je to vážně až tak vážné? Kam to dotáne kdysi solidně rozjetý label Battle Axe Records? Uvidíme..

Když byl v Praze koncert Souls of Mischief spousta lidí to rozdrtilo. Mixérový stav podpořila i doprovodná kapela na turné, Kanaďani Swollen Members (jejichž frontman MadChild je dokonce původem Polák, rozhovor s ním byl v BBaRáKu č. 5). Každopádně tahle vancouvrovská kapela rozjela svůj fejm na ponurých instrého a těžkopádným bijícím rapu. Vydala dvě kruté alba („Balance“, „Bad Dreams“), které vydala na svém zostra se rozjetém labelu – Battle Axe Records. Zde byly zásadní především kompilace „Defenders of Underworld“ a seriálovka „Battle Axe Warriorz“. Na svůj roster dostala spoustu nadějných koní a projektů (LMNO, Buc Fifty, Moka Only, SonDoobie, Abstract Rude či Mr.Brady), nakonec získala i dvorního producenta Rob the Vikinga.

Battle axe se rozjeli jako správný label ve stylu „co výtlač, to peklo!“. JENŽE! Uplynula doba, došlo na reedice, vydávání nevydaného, nadměrná produkce, rychlé desky, „Battle Axe Warriorz“ 93, voňavé videoklipy a s labelem to jde rázem z kopce.

Ubraňme se modernímu způsobu odsuzování toho co jsme sami žrali, ale čehož jsme se, jak se říká, přežrali. Na druhou stranu, Battle Axe upustili od své diktóznosti a jejich produkce se otáčí opravdu levácky. Co s tím? Jejich desek přibývá, navíc pro rok 2003 label nabookoval spoustu nových jmen a jejich riziko vyžvejklé bambule se rozšiřuje jako děvka před peněženkou.

O původním plánu labelu Vás informoval (níže) Kepo, jenže vydavatelství zabookovalo nové jména, které tedy budou buď znamenat vzpruhu nebo definitivní potopu. Uvidíme, pojďme na to pomalu:

* Frontová kapela okolo které se to točí, Swollen Members, vydala své třetí album „Monsters in Closet“, které bylo právě onou kompilajdou remixů, béček, nevydaných věcí i novinek. Času „Balance“ jsou pryč, naopak je cítít, že kapela rovnováhu neudržela.

* Moka Only by na své desky pomalu potřeboval třetí ruku, protože mu prsty už nestačí. Jeho nový počin se jmenuje „Lowdown suite“ a tak jako poslední věci, i tato deska vychází u kámošů na Battle Axe.

* V březnu 2003 Sekyry nastartovaly svojí třetí šleh – kompilaci „Battle Axe Warriorz III“. I kvalita těchto kompilací jde dolů jak nadšení z dvojky chování. Obsahuje čistě tracky ze sólových alb všech koňů a je tedy jen jakousi reklamní přitahovačkou nejlepších pecek z jinak docela nudných desek, přitom si pamatujeme všichni alba LMNO, Swollenů nebo například Abstact Rude, které šlapaly alfa-omega.

[01] Abstract Rude – „Come out to play“
[02] Swollen Members – „Flawless“
[03] Son Doobie featuring Moka Only – „Put ‚em up“
[04] Mr. Brady featuring Buc Fifty – „Under street lights“
[05] Sweatshop Union – „Up from the ground“
[06] Abstract Rude – „Warlords of the flies“
[07] Swollen Members – „Heavy thinkers“
[08] Buc Fifty – „Gangster (murderville)“
[09] Son Doobie featuring Sick Jordan – „Blood“
[10] Moka Only – „No one loves me“
[11] Mr. Brady – „Hip hop apostles“
[12] Sweatshop Union – „Union dues“
[13] Buc Fifty – „Noteworries“
[14] Moka Only – „Crazy“
[15] Swollen Members – „Freak fantastic“
[16] Rob The Viking – „Instrumental“

* Aby toho nebylo dost, Swollen Members ke své poslední desce hned v dubnu vydali „Monsters in the closet (instrumentals)“, aby nás udrželi v kurzu, že label funguje. Nutno na druhou stranu podotknout, že tomu tak bylo vždy, jak v případě první desky „Balance“, tak i druhé, možná ještě lepší (každopádně čistší, „Bad Dreams“).

* Nemohla také nepříjít deska dvořana, Rob The Vikinga, který v poslední době šéfuje osm desát procent produkce na Battle Axe. Jeho deska „Beats to pillage and conquer by“ vyšla v květnu a je jistě tím nejzajímavějším z posledních titulů. Samozřejmě i jeho ledoborcové tracky se stávají někdy roztřesenou kocábkou a vy si pak jedete na takzvaných párty shits. Stejně tak má na krku i nepovedený kus SonDoobieho.

* A pak asi největší zklamání, dlouho očekávaná deska, frontmana legendy našeho mládí, Funkdoobiest, tahavého dominikánce, SonDoobie, která dostala po zásluze název „Funk Superhero“. Ale jak píšu, je to smutný, že za právě Sun Doobie se svezl s touto vlnou tsunami, která smetla zajímavý charakteristický styl, kterým se Battle Axe tak pyšnili. Son pořád rapuje dobře, ale celá deska nudí.

* Aby nebylo kompilací dost, po „Battle Axe Warriorz III“ a produkční desce Rob The Vikinga to rozjíždí další labelová vizitka, která má už také své druhé pokračování, s názvem „Lyrics of Fury“. Vyšla první den prázdnin, prvního července a to pouze na CD. Obsahuje samozřejmě zase lead-tracky ze sólových alb a klidně se tak mohla jmenovat Warriorz 4. Na druhou stranu, už právě tady se objevují nové tváře labelu, jako třeba Oddities a produkci na svá bedra vzali nejrůznější čerti, nejen Rob the Viking, ale i Moka Only (své tracky), J.Swift, Zodak, Daddy Kev, Bookworm, Jacken z Psycho Realm, ale i pro Swolleny stále tvořící Evidence z Dilated Peoples. Tracklist:

[01] Son Doobie – „Wile out“
[02] Swollen Members featuring Mix Master Mike, Mr. Brady & Tony Da Skitzo – „Paradise lost“
[03] Abstract Rude – „Coolin“
[04] Mr. Brady – „Disgusting“
[05] Buc Fifty – „Live by the gun“
[06] Sweat Shop Union – „Labor pains“
[07] Oddities – „Weak days“
[08] Moka Only – „What I do“
[09] Fourth World „Permanent“
[10] Son Doobie – „Hold me down“
[11] Madchild – „Against all odds“
[12] Moka Only featuring Ishkan – „Take it in“
[13] Sweat Shop Union featuring Oddities – „Pros and cons“
[14] Mr. Brady – „We stay hungry“
[15] Abstract Rude featuring Slug, Busdriver, Eyedea, Xololanxinxo, 2Mex, LMNO & DJ Rhettmatic – „Frisbee“
[16] Swollen Members – „Shatterproof“
[17] Buc Fifty – „Oh Christ“

* A pak další zaťatý blázen v této stáji, Mr. Brady a jeho dlouho ohlašovaná deska „Dirty“, která nakonec přišla 15. července. Po poslední našláplosti „Dusty Baker“ se dá očekávat dost, Brady si produkci šéfuje sám, i když si pozval mistry řemesla jako Rob The Viking, Nucleus, Brisk a rap mu pochystají lidé Buc Fifty, Evidence či LMNO. Album se skládá z dvou let splácavaného materiálu, a tady bych tipoval dobrou věc – tracklist:

[01] Dirty intro
[02] War paint (featuring Buc Fifty)
[03] Hip hop apostles
[04] Lifestyles
[05] Critical thinking
[06] Who (featuring LMNO & Abstract Rude)
[07] Let my record rotate
[08] Peace of mind
[09] Summer lightning (featuring Swollen Members)
[10] Dusty noise
[11] We stay hungry
[12] Ground up
[13] Smoke break
[14] Skills (featuring Evidence)
[15] Disgusting
[16] Don’t stop
[17] Under street lights (featuring Buc Fifty)
[18] Sloppy seconds
[19] Rob’s break
[20] One with the wind
[21] Neck snap fiend
[22] Sound clash
[23] Masters of ceremony
[24] Raid
[25] Mudslide
[26] Dirty outro

* Prvním nováčkem v rosteru B.A. byl Sunspot Jonz a jeho plyta „Don’t let em stop you“, která vyšla 12. srpna.

* Před pár dny, 26. srpna došlo i na nové album „Showtyme“ od Abstract Rude, který jistě patří k nejnadějnějším koňům labelu (ve hře je o mnoho déle než ostatní (snad s výjimkou SonDoobieho) a jeho tracky oné „vyměklosti“ nedosáhly). Produkoval to opět Rob the Viking, ale účast tu mají i jiní, Fat Jack či Daddy Kev. Hostovačku tu má například Aceyalone. Tracklist:

[01] It’s showtyme
[02] Stand and deliver
[03] All day
[04] Headcase
[05] Before we gone (featuring Kia Kadiri)
[06] Coolin‘
[07] What tyme is it? (featuring Aceyalone)
[08] Showtyme iz now
[09] Get live (featuring Swollen Members)
[10] A predicament
[11] In Nevada (featuring Kia Kadiri & Ndidi Cascade)
[12] Flow and tell (featuring Awol One, 2Mex & Busdriver)
[13] She’s always home (featuring Oshie)
[14] We marin8n
[15] Spread my wings (featuring Zulu Butterfly)

* Kauza kolem podzimní desky Buc Fiftyho pokračuje. Původně ohlášený The Alchemist za produkčním pultem z projektu vyšuměl, i přestože to label mediálně učesával, vzniklo z toho pro ně docela nepříjemné faux pas.

* Nejznámější je ještě uskupení Sweatshop Union, které v sobě ukrývá známé tváře, jejich deska „Natural progression“ vyjde v říjnu 2003. Tento měsíc, v září, by nás však ještě měla potkat věc „Scenic route“ od Oddities, kapely, která s labelem už dlouho laškuje. Největší ohlášenou bombou však bude album „Book of Shabazz“ od Shabazz The Disciple, kterého známe z Prahy z koncertu s Freestylem (jeho bratrancem) či z pověstných Gravediggaz. Jeho deska by nás měla překvapit v říjnu a ve mě tedy opravdu pramení velká zvědavost. Poslední tři věci by měli příjít v listopadu, desky „Dark sunrise“ od Brassmunk, „Megabyte“ od P.E.A.C.E. a DJská věc „The capture of sound“ od DJ Drez. To už můžeme být jen v trnutí.

V roce 2004 si řekneme jak to s Battle Axe Warriorz tedy je. Jestli zvítězí nadání, které tam bezesporu v rapovkách panuje nebo jestli půjde tento label opravdu do kopru!

LABEL INFO z 6.3.2003 (Kepo)
Sever = zima, Battle Axe = var!
V Kanadě, jak je obecně známo, bávý docela zima. V kanadském labelu Battle Axe Warriorz to však vře o 106. V labe infu, které psal K-Hill, se můžete dozvědět o několika nadcházejích peklech, které label chystá. Stejně tak jak jsem nedávno psal rozpočet labelu Eastern Conference pro rok 2003, podávám teď informaci, co tento label chystá vydat v tomto roce. Check it!

Březen – Various Artists – „Battle Axe warriors 3“
Duben – Swollen Members – „Monsters in the closet (instrumentals)“
Květen – Rob the Viging – „Beats to pillage and conquer by“
Květen – Son Doobie – „The funk superhero“
Červen – Moka Only – „Low down suite“
Léto – Swollen Members – „Bad Dreams“ (Instrumentals)
Podzim – Sweatshop Union – „Untitled“
Podzim – Buc Fifty & The Alchemist – „Untitled“
Podzim – Mr. Brady – „Dirty“

label info – BATTLE AXE WARRIORS (18.11.02, K-Hill)
Hodně se mluvilo o tomto labelu kanadských rudých draků Swollen Members. Ti byli jedním z nejpříjemnějších světových překvapení. Swollen Members, především tedy jejich MC Mad Child udělali dvě desky a vcelku našláple rozjeli svůj label Battle Axe Records.
Dneska tahle rodina obsahuje spoustu masérů, které představuje na svých kompilací. Ale důležité je také říct, že se současných dnech label hodně trápí. Vydal spoustu sólových desek svých koček, Swollen Members udělali třetí album, přišla i další kompilace, ale jako by ostří této bojové sekyry byly otupěno a krve se v něm nedořezalo.
Celkem 6 interpretů můžete napočítat na týhle stáji, pojďme si je postupně představit a zmínit jejich nové projekty, každý z nich totiž v nedávné době udělal desku a v roce 2003 plánuje další. Tak tedy, popořadě.

Swollen Members
jsou vlastně otci labelu. Původem Polák MadChild celý tento projekt spackal. Po jejich prvních dvou krutých albách „Ballance“ a „Bad Dreams“ přicházejí nyní na scénu s novým, jmenuje se „Monsters in the Closet“. Je to jakási kompilace nevydaných nahrávek, remixů s několika novými tracky. První singl se jmenuje „Bring It Home“. Určitou novinkou do řad Swollen Members je personální rozšíření týmů. K rapperům Prevailovi a Madchildovi přibyl labelový kamarád Moka Only a DJ a producent Rob the Viking, který už ale v podstatě zprodukoval celé druhé album „Bad Dreams“. Nové album je k mání již od 12. listopadu, hostuje na něm i pár multi-prodejných jmen (Nelly Furtado, Saukrates). Toto je jeho tracklist (vše mimo závorek produkce Rob the Viking):

[01] Intro
[02] Steppin‘ thru (produkce Kemo)
[03] Breath (featuring Nelly Furtado)
[04] Fuel injected (remix) (featuring a produkce Saukrates
[05] Battle Axe exclusive (produkce Zodak)
[06] Heavy thinkers (produkce Evidence, cuty DJ Revolution)
[07] English breakfast (produkce DJ Vadim)
[08] Red dragon (produkce Moka Only)
[09] Bring it home
[10] Zenith (produkce Zodak)
[11] Members only (produkce Joey Chavez, cuty DJ J-Rocc)
[12] Act on it (cuty DJ Revolution)
[13] Long way down (produkce Rob The Viking, Roger Swan & Chris Guy)
[14] Temptation (produkce Joey Chavez)

Moka Only
To je těžký dříč původem z Victorie, odvěký kámoš v rýmu právě Prevaila ze Swollen Members. Natočil s ním nějaké dema a později společně potkala Mad Childa. Moka se ale rozjel, vydal pak samostatně skoro tucet (!!!) plnohodnotných nahrávek a stal se undergroudovým uznávaným šílencem. Vrací se zpět na Battle Axe až konečně vydává desku „Lime Green“, setkala se pro svou na první poslech laksní akčností s rozporuplnými reakcemi. Teď ale vydal Moka Only další desku s názvem „Flood“ a ta podobně jako ta od SM obsahuje materiál, který Moka nahrál v posledních dvou letech, vše ve vlastní produkci. Počet tracků v tracklistu jen potvrzuje můj začátek: Moka Only je aktivní dříč.

[01] Hello hello
[02] Get up, clap your hands
[03] Livin’ it for ya
[04] Walking through Langford
[05] Instrumental interlude #1
[06] Take it in (featuring Ishkan)
[07] Pure sex
[08] Liquid sunshine (featuring Gabriel T)
[09] Instrumental interlude #2
[10] Work cut out for me
[11] If you was (sunshine) (featuring Sunspot Jonz)
[12] Sunday
[13] Familiarize yourself
[14] Love can’t wait
[15] The knock
[16] True analogy
[17] No one loves me…
[18] Instrumental interlude #3
[19] Nights like these
[20] Instrumental outro

Opakuji, vše ve vlastní produkci. A abych se ještě jednou podtrhl – Moka Only svou aktivní dříčnost dokazuje i slibem, že by měl na jaře 2003 už vydat dašlí desku, už s novýma trackama, s názvem „Ambrosia“.



Abstract Rude

Ani tento zápaďan z Los Angeles není žádným novicem, ale pěkně otřelým MCm. Na Grand Royal Records natočil v 95tým roce album „Mood Pieces“, ale vlastně se pořád mátožil z místa na místo. Vydával i se svým klanem Abstract Tribe Unique, až se nakonec přes mnoho velmi prestižních featuringů (Aceyalone, Pharcyde, Souls of Mischief…) dopracoval s albem „P.A.I.N.T.“ na podzim v roce 2001 na Battle Axe, kde je dodnes. V polovině příštího roku plánuje vydat další desku „Showtime“. Ta je zatím tabu, a tak vám alespoň poskytnu tracklist alba „P.A.I.N.T.“, za kterým spolu s Abstract Rude stojí ještě zbytek Tribe Unique, především Fatjack the Elephant, který zprodukoval většinu desky:

1. hey, this must be deep! (intro)

2. yep!

3. full time job

4. ab live @ the goodlife cafe ’93

5. stop biting

6. heavyweights round 4

7. birds of a feather

8. dawning of the a.g.e.

9. owls and roosters

10. frisbee

11. killafornia to the belly

12. abscratchrude interlude

13. brothers forever

14. m-a-double s

15. she’s always right

16. sun sets on ‚em

17. family affair

18. a coat of paint (reprise)



Mr. Brady

Tohle je už strejda, který s rapem začal před 15 lety, pendloval mezi San Diagem a Vancouverem (odkud je Madchild), živil se prodejem kazet a dal si docela životní peklo. Ale jako undergroundový MC se prodíral jak mohl, zúčastnil se koncertů Hieroglyphics, Dilated Peoples, KRS-One, ale i Swollen Members, kterým nakonec pohostoval na jejich prvním singlu „Paradise Lost“. Mr.Brady je ukázkou úspěšné cesty – zprvu si svoje alba musel sám vydávat a prodávat, teď, když mu na něm hostuje Evidence z Dilated Peoples se mu prodejní místa hrnou sami – z Hawaie přes Státy, do Evropy, až do J.A.R., a konečně i do Japonska. Samozřejmě se jako každý člen Battle Axe rodiny objevil na obou jejich kompilacích „The Defenders of the Underworld“ a „Battleaxe Warriors“. Vydal dva singly „Let my record rotate“, kde byla i krutá pecka „Mudslide“ a „Under street lights“, kde mu pohostoval kámoš z labelu Buc Fifty. A konečně vydal tento rok i desetitrackovou desku „Dusty Baker“, kterou kritici také neopěli slávou. Ale Mr.Brady už maká na další desce „Dirty“, která by se měla objevit též v polovině příštího roku. Já nabízím tracklist desky „Dusty Baker“ (produkoval ji z většiny sám Brady, ale jeden track a skoro všude cuty ošefoval typ nám příjemně znějící: Mic Czech).

1. Vibe Killer

2. Mad Man

3. The Basics

4. All Out War

5. Everlasting Passion (featuring Tony Da Skitzo)

6. Emotions

7. Blindfolded

8. Dusty Bake Activate

9. Weirdos (produkce Mic Czech)

10. Corrupt World



Son Doobie

Jasně, že je to ten týpek s krutým portorikánským hlasem, z kapely Funkdoobiest. Objeven v 93 fejmovým DJem Muggsem ze Cypress Hill udělal s parťákem tři alba „Which Doobie U B?“, „Brothas Doobie“ a „Troubleshooters“. Teď už se ale dlouho kamarádí s klukama z Battle Axe a představil se zde už hostovačkami a trackem na „The Defenders of the Underworld“. Stejně jako jemu podobní čeká na svou sólo desku, která ponese jméno „The Funk Superhero“ a měly bychom ji uslyšet už na počátku příštího roku.



Buc Fifty

To je snad jediný New Yorčan, a východopobřežník vůbec, v téhle partě; všechno vysvětluje jeho stěhování do L.A. v 16 letech, ale to už také hostoval na „Merry Muthafuckin´Xmas“ od legendy Eazy E a objevil se jako host i na první albu Pharcyde „Bizzare Ride II The Pharcyde“. Až v 98tým roce se Buc vylučuje ze své party The Wascals, se kterou udělal spoustu zajímavých vinylů, a do svého jména zařazuje číslovku Buc Fifty. Dlouho se mluvilo, že připravuje s fejmovým producentem Alchemystem na Battle Axe desku, po jejich úspěšném singlu „Still Beathing“ b/w „Dead End Street“, která vyšla na Soul Assasins to vypadalo velmi nadějně. Objevuje se i na zmiňovaných kompilacích a dělá další singly (např. „Bad Man“). Ale slibovaná deska „Ni**a Heaven“ s Alchemystem ne a ne přijít. Nakonec se s ročním zpožděním na ní Alchemyst vůbec neobjevuje. Naopak přijde těsně na konci roku s mnohokrát měněným křestem a názvem desky (konečně pak „Bad Man“) a kritika ji velmi odsoudila, čímž značně zakulhala pověst celého labelu Battle Axe Records, který má sice nyní hodně plánů, ale ve větru je cítit podivný pach. Tohle tracklist desky „Bad Man“. Na produkci se podíleli jména jako Ralph M, J-Swift, E=mc2, Rob the Viking, Kemo a další:

1. Bad Man

2. Putting Check Down

3. Life Ain’t Fair

4. Gangster (Murderville)

5. Still Getting Over

6. See The Light

7. Go for Mine (featuring Mad Child & Kutfather)

8. Manifest Destiny

9. Glock and a Dream

10. You Fear Me

11. I’m Rollin

12. Like a G

13. Death Appeal

14. I’m Sorry

15. Drama

16. On My Own

17. Planet Alignment (featuring Swollen Members, Freestyle)





Už jsem tu několikrát mluvil o kompilacích tohoto labelu. První byla „Defenders of the Underworld“ s velmi fejmovými jmény, ještě se spoustou jmen mimo label:



DEFENDERS OF THE UNDERWORLD:

1. The Full Monty – Non Phixion

2. Worst Enemy – Buc Fifty

3. Bottle Rocket – Evidence/Mad Child/Everlast/Divine Styler

4. Cookin‘ Up Your Brain – Defari

5. Pow Wow – Phycho Realm

6. Variety – Moka Only

7. Get Off My Elevator – Kool Keith

8. Switchblade – Swollen Members

9. Work The Angles Rmx – Dilated Peoples

10. Trinity Lost – Pep Love

11. Fat Laces – The Arsonists

12. Endangered Species – Swollen Members

13. Hoel – Del

14. Buck Fifty 2 Ya Face – Son Doobie

15. Skills – Mr. Brady

16. Super Human Hip Hop Head – Aceyalone



Poté ale přišlo labelové pokračování v podobě „Battle Axe Warriors“, kde se to už hemžilo právě rodinnými jmény:



BATTLE AXE WARRIORS:

1. Go For Mine – Cut Father/Mad Child/Buc Fifty

2. Puttin‘ Check Down – Buc Fifty

3. Let My Record Rotate – Mr. Brady

4. Team Work – Moka Only

5. Comouflage – Swollen Members

6. Still Getting Over – Buc Fifty

7. Summer Lighting – Mr. Brady

8. Rolling Along – Moka

9. Elbow Room – LMNO

10. Deep End – Swollen Members

11. Head Lock – LMNO

12. Planet Alignment – Buc Fifty/Freestyle/Mad Child/Prevail

13. Mud Slide – Mr. Brady

14. Dawn Light – Moka Only

15. Proper Reaction – LMNO/Mad Child

16. Crunch – Moka Only

17. Street Wise – LMNO



Dnes tu máme nejnovější pokračování, „Battle Axe Warriors II“, která vyšla teprve nedávno a pohybuje se v podobném stylu jako dvojka:



BATTLE AXE WARRIORS VOL. 2

1. Intro

2. Son Doobie – Por Amor

3. Moka Only – Red Dragon

4. Swollen Members feat Saukrates, Moka Only – Fuel Injected (Remix)

5. Buc Fifty – Bangin

6. Abstract Rude – Stop Bitin

7. Mr. Brady feat Buc Fifty – War Paint

8. Son Doobie – Reinstated

9. Swollen Members feat Buc Fifty – Poker Face

10.Abstract Rude – Zoom

11.Code Name: Scorpion feat Mad Child – To Make Millions

12.Mr. Brady – Lifestyles

13.Buc Fifty – Death Appeal

14.Swollen Members – Temptation

15.Son Doobie – You Wit That

16.Moka Only – I’ll Be Cool

17.Murge feat LMNO – Up and Up

18.Code Name: Scorpion – Smokin In Here



A už se připravuje další pokračování. Zatímco na dvojce najdeme spoustu materiálu, o kterém jsme si povídali v rámci sólo desek, na trojku se chystají úplně nové věci (jen aby toho nebylo moc!).



Dalším projektem bude také v polovině roku 2003 Code Name: Scorpion, což je jen interní sloučení několika členů: Abstract Rude, Prevail, Moka Only. Ti už spolu jednu desku spáchali (když už jsme se s těmi tracklisty rozjeli, tak budiž). Už vydali singl „Smokin´in Here“, kde jsou ještě pecky „And That You Can Quote“ a „Pillow Fulla Scrilla“. Zde se právě produkčně uplatnil Rob the Viking, který se poté stal stájovou jedničkou (mimo závorek vše produkoval on).

CODE NAME: SCORPION

1. Smokin‘ In Here

2. Stop Biting

3. Rifle Association

4. And That You Can Quote

5. Pillow Fulla Scrilla (produkce Moka Only)

6. Get Stung (produkce Moka Only)

7. Jam Packed

8. Screwed On Tight

9. To Make Millions

10. Get What You Get (produkce Moka Only)

11. Antz Out Of A Job (produkce Paul Nice)

12. Way Out

13. She’s Always Right



V létě představil člověk jménem DJ Murge velmi zajímavou kompilaci s názvem „Search & rescue“. Její Tracklist prozrazuje samé lepší jména:

[01] Abstract Rude „Search & rescue“

[02] Son Doobie „Shake em down“

[03] Mr. Brady „Refreshing“

[04] Aesop „Intelligent“

[05] Just-B & Ishkan „S.C.P.“

[06] Grouch & Bicasso „Silhouettes“

[07] Atmosphere „Gotta love em“

[08] Eligh & Bicasso „What it used to be“

[09] Luckyiam.PSC „Student ov life“

[10] Swollen Members „Chewin‘ concrete“

[11] Sunspot Jonz „Drown in the mainstream“

[12] Buc Fifty „Ni**a heaven“

[13] Ishkan „Where I’ve been“

[14] Moka Only „Worth your while“

[15] Hobo Junction „Meeting Victoria“

[16] Jeff Spec „Got tha get“

[17] Kirby Dominant „What you got“

[18] LMNO „Up & up“



A když už jsem zmínil vše důležité výtlače na labelu Battle Axe Records, neměl bych zapomenout ani na desku typoně LMNO, který se skvěle vyšvihl právě na kompilaci „BAW“ a který pak pod tímto labelem vydal svojí desku „Leave My Name Out“ (opět tracklist):

1. 1st Things First

2. Always

3. Lift Up

4. Souldier

5. Wise, Dumb (Wisdom)

6. Grin & Bear It

7. Natural Beauty

8. Acronym Jim’s Hymn

9. Invigorating

10. Elbow Room

11. Packed Event

12. Don’t (You Even) Go There

13. Radiant

14. The Word

15. Good, Great, Wonderful

16. Bonus Track





To už je až na starší kousky snad skoro všechno z diskografie labelu Battle Axe Records, o kterém vás budu samozřejmě průběžně informovat. Rok 2003 si tento label vytknul za velkou metu, uvidíme jestli kvalita nepopadne.

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?