hledat

Tags:

B-Real si letos bere pauzu od rapu, Fredro Starr odejde do penze úplně. Tohle je můj poslední rok, tvrdí člen Onyx

Sdílej

Spoluzakladatel Onyx Fredro Starr se před pár dny objevil v B-Realově podcastu Dr. Greenthumb Show a hovořil hned o několika zajímavých tématech.

Za všechny můžeme zmínit např. jeho producentskou činnost. Podle vlastních slov dělá jedny z nejtvrdších beatů ve hře. „Za beaty nic nedostávám. Ani nepoužívám hajtky. Mám vlastní bicí, protože hraju na bubny. Moje věci jsou špinavé. Musí být. V hip hopu mám ty nejhnusnější beaty,“ pochlubil se jednapadesátiletý veterán, který koncertně navštívil před pár týdny Prahu.

Společně se Sticky Fingazem také v současnosti produkuje dokument o historii hiphopových mosh pitů, který ponese název „Slam: Mosh Pits in Hip Hop“ a v objeví se v něm například Redman nebo Cypress Hill. Snímek už by mělo být téměř hotov a premiéra se dá očekávat letos.

A teď to nejzásadnější. Fredro avizoval brzký odchod do profesní penze, s tím, že by mělo jít o jeho poslední měsíce na scéně. „Po tomto roce končím. Odcházím do důchodu. Třicet let v hip hopu. Tohle je poslední rok. Nevolejte mi kvůli žádným slokám, nic nebude. Tu a tam bych možná mohl udělat nějakou show,“ překvapil interpret, jehož pomohl objevit Jam Master Jay z Run-D.M.C. Vše pak potvrdil i na svém Instagramu: „Jsem hotov. Děkuji ti hip hope.“

Na základě těchto skutečností se pak nejde divit ani zběsilému vydávacímu tempu Onyx v roce 2022. V březnu jim vyšla deska „1993“, v květnu přišla nahrávka „Onyx versus Everybody“ a v září dorazilo na pulty album „World Take Over“.

B-Real mimochodem reagoval na jeho neočekávaná slova tím, že si v roce 2023 vezme od rapu volno. „Skončil jsem. vrátím se až v roce 2024, ale letos jsem úplně v důchodu,“ anoncoval o rok starší rodák z Kalifornie.

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1