hledat

Tags:

Atlantu bude na Hip Hop Kempu 2019 zastupovat jedna z nejnadějnějších fresh partiček EarthGang

Sdílej

EarthGang. Dneska je každej indigový dítě. Plavec proti proudu. Plavec v ještě silnějším proudu těch protiproudařů. Děsnej originál. Replika kopie špatného originálu. Tahle dvojka Johnny Venus a Doctur Dot je problém. I když nic takového nikomu necpou, oni opravdu jiný jsou. Fakt.

Jsou z Atlanty. Nezní „jako by byly z Atlanty“ a nevadí jim to. Žádný gumy z rohu, seznámili se ve škole, oba dva mají titul, nestydí se za to, ale nejsou tu aby poučovali nebo kázali. Jejich projekty jsou promáklejší než pár skladeb naházených k sobě bez ladu a skladu…

Jak na ně napasovat stereotypy, představy, asociace a normy? Nijak. A to je skvělý. Když mluví o tom, že nejsou „vocaď“ zní jak návštěva z jiný dimenze. Mohli by stát ve frontě chvástačů, co zachraňují Willyho, hip hop, svět, otravný jak Jehovisti u zvonku. Týpci z party Spillage Village (J.I.D, Hollywood JB, Jordxn Bryant, 6LACK a Marian Mereba) co hrdě nosí dres J.Coleova Dreamville Records se spokojí s mnohem míň (nebo víc?). Bude jim stačit, když se osvobodíte tím, že budete sami sebou.

Volnomyšlenkářská teorie, esotericky mlhavá, jako byste si dali páva z vonné tyčinky, co? OK, přidej velmi silné releasy od mixtapeů, přes dvě alba: „Shallow Graves For Toys“, „Strays With Rabies“, EPčka „The Better Party“, „Torba“ až po trilogii „Rags, Robots, Royalt“y a budeš se těšit na LP „Mirrorland“ jak hovado. Pokud jsi doteď nebyl, mrkni na jakejkoliv koncik EarthGang – hoří strop, hoří límec, hoří prdel. Žádná krotká hippiesárna s kopretinou za uchem, ale jedna z nejnadějnějších fresh partiček na scéně? Jo, to zas jako jo.

HIP HOP KEMP 2019:

TECH N9NE /USA/
EARTHGANG /USA/
HOCUS POCUS /FR/
KONTRAFAKT /SK/
PHAROAHE MONCH /USA/
MIX MASTER MIKE /USA/
TOKEN /USA/
MASTA ACE & MARCO POLO /USA/
SMIF N WESSUN /USA/
THE ALCHEMIST /USA/
CLEAR SOUL FORCES /USA/

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz