hledat

AOTP, Kontrafakt, Kenny Muhammad a další na Hip Hop Kempu 2008

Sdílej

Hip Hop Kemp nemusí nikomu nic dokazovat, protože soupeře tady za těch sedm let našel jen sám v sobě – ve svých předchozích ročnících. I tak ho ale samozřejmě nadále baví překonávat sám sebe. Sedmý ročník se blíží, prázdniny se blíží a ještě než na ně odjedete, určitě byste rádi věděli, jestli už je to všechno nebo jestli ještě máte čekat nějaká jména? A jestli ano, tak jaká?
První zpráva je dobrá – ne, není to všechno, ano, máte ještě čekat další jména. Druhá zpráva je taky dobrá, protože máte čekat dobrá jména. A třetí zpráva je asi nejlepší, protože se od nás ty jména na následujících řádcích dozvíte.
Nemusíte být Einstein, aby vám došlo, kdo by tak ještě mohl na letošním Kempu vystoupit. Při pohledu na lineup všech ročníků je to přeci úplně jasné:

 

1) chybí tam nějaká pořádná tvrďárna. Tedy chyběla, protože další kolečko poga se roztočí do rytmu ARMY OF THE PHARAOHS ve složení Outerspace, Reef The Lost Cauze, King Syze a King Magnetic společně se Snowgoons Soundsystem a Sicknature.

2) chtělo by to show s polknutím mikrofonu a poprskanými řadami číslo 1 až 8 od nějakého mocného beatboxera, ne? KENNY MUHAMMAD THE HUMAN ORCHESTRA je nejen mocný, Kenny je nejmocnější.

3) chtělo by to uklidnit fandy domácího rapu, že o své koně nepřijdou. KONTRAFAKT ještě na Kempu nechyběli nikdy a vždycky patřili k tomu nejlepšímu na fesťáku. Na tom se letos nic měnit nebude.

4) kde jsou Poláci? Letos dorazí tři party – O.S.T.R. jehož konciky cení i anglicky mluvící návštěvníci. <b>TPWC</b> aneb staronový projekt lídra WWO a labelu Prosto Sokola spolu s Ponem pro ulici, veksláky, bony a klid. A projekt 2CZTERY7, FLEXXIP & EMIL BLEF pro všechny, kdo to rádi funky.

5) bude letos něco zajímavého v hangárech? Jak to bude s tou female stagí? Jmenuje se U.N.I.T.Y. B-GIRL STAGE PRESENTED BY SUBOTAGE ENTERTAINMENT & YARAH BRAVO. Má dlouhý název, protože má sakra dlouhý program. Pokusy o čistě dámskou stage už tady byly, ale máte pocit, že už na jednom pódiu byli během dvou dní k vidění následující královny z celého světa? Od Američanek jako BAHAMADIA, ROXANNE SHANTE, APANI B, INVINCIBLE, STACY EPPS, CHELA SIMONE, MAUIKA, LADY DAYSIE a EYERIS, přes jména jako ETERNIA z Kanady, CLEO a YARAH BRAVO ze Švédska, LADY LYKEZ z Anglie, FIVA a JENEEZ z Německa, SHANIA D z Panamy, CARLA z Dánska, ENVI z Polska, DESSEE z Bulharska, MARYA z Itálie, STE STRAUSS z Francie, TOO FUNK SISTAZ z Turecka / Mexika a LA MALA ze Španělska… K tomu budou holky tancovat, holky malovat, holky hrát (That Fuckin Sara, Freshfluke, Sarah Love, DJ Shortee). Nic podobného tady ještě NIKDY nebylo, konečně opravdu silné ženské zastoupení na Kempu.

6) a nebylo už by toho dost? Ne, nebylo, ještě dorazí třeba NATO nebo anglán STIG OF THE DUMP a ani to není finíto. Těšte se na zbytek a těšte se na 22. – 24.8., kdy ve Festival Parku v Hradci Králové zase vypukne Hip Hop Kemp.

 

Nová jména v lineupu Hip Hop Kempu 2008:

 

ARMY OF THE PHARAOHS (Outerspace, Reef The Lost Cauze, King Syze & King Magnetic /USA/
SNOWGOONS SOUNDSYSTEM ft. SICKNATURE /D, DK/
KONTRAFAKT /SK/
KENNY MUHAMMAD THE HUMAN ORCHESTRA  /USA/
O.S.T.R. /PL/
STIG OF THE DUMP /UK/
TPWC (Sokol & Pono) /PL/
NATO /USA/
2CZTERY7 + FLEXXIP & EMIL BLEF /PL/
U.N.I.T.Y. B-GIRL STAGE (Bahamadia, Roxanne Shante, Apani B, Eternia, Stacy Epps, Invincible, Mauikai, La Mala, …)

Diskutuj na Bbarak.cz