hledat

Tags:

André 3000 z OutKast přísahá, že chtěl udělat rapové album, ale vítr tentokrát foukal jiným směrem

Sdílej

André 3000 je takové nezbedné dítě hip hopu. Pravidelně dominuje v žebříčcích TOP 5 rapperů všech dob a k tomu mu bylo do vínku naděleno i zpívání, produkování a následně i instrumentální nadání. Roky a roky všichni čekají na Andrého nový rap a on neustále tato očekávání zadupává.

To se stalo i nyní. Před pár dny jako blesk z čistého nebe vylítla zpráva, že André 3000 konečně vydá debutové sólo. Zároveň i nový studiový materiál po neuvěřitelných 17ti letech. Pro jistotu zchladil očekávání větou „no bars„. Čili žádné rýmy se nekonají. Což samozřejmě nikdo nečekal. Kromě zarytých fans.

Ti totiž vědí, že André Benjamin vydal již v roce 2018 EP „Look Ma No Hands“, kde byla jedna dlouhá instrumentální jazzová skladba, ve které hrál na klarinet a jedna skladba, kde zpíval, určená pro pohřební obřady, když pochováváte své rodiče. 

Baví vás obsah bbarak.cz? Budeme vděční, když nás podpoříte na Buy Me a Coffee

Není tedy divu, že jeho debutové album po tolika letech, téměř mlčení, je jazz. Lidé by trhali ruce za Andrého rap a jeho sporadicky se objevující sloky, jsou vyvažovány zlatem (viz deset let stará „Sixteen“ pro Rick Rosse třeba), ovšem André chce dělat jazz a hrát na flétnu. 

Musím se přiznat, že jsem jeho velký fanda a řadím ho jako třetího na svém pomyslném žebříčku top rapperů. Paradoxně za to může i jeho zpěv a artistika celkově. Zároveň hraje do karet, že miluju jazz v jeho nejsurovějších podobách a tak jsem ani nečekal, že by André vydal rapovou desku, naopak jsem se těšil na jazzový projekt a „New Blue Sun“ je se svou stopáží tím pravým a výživným pokrmem!

Na první poslech je to samozřejmě to, co skalní fanda Drého a i jazzu může chtít. Jazz na té nejšpičkovější úrovni. Zajímavý v provedení. André tu hraje na několik fléten, s různými aranžemi, s různými muzikanty a výsledek je i na jazzové poměry velmi vkusný a zároveň experimentální. Máme tu 8 (správně dlouhatánských) skladeb s obřími názvy, kde hned v tom prvním André vysvětluje, že „přísahá, že chtěl udělat rapové album, ale tentokrát vítr foukal jinam„. Ano, foukal do jeho fléten. 

Rapové album ať vydá s Big Boiem coby Outkast, to je to čím všechny uchlácholí a šušká se, že je to na cestě. Samostatně je ale jen a jen správné, že je svůj, dělá co chce a servíruje svojí hudební genialitu masám touto cestou. Nejen rapem člověk jest živ. 

Tagy:
Tao Quit

https://linktr.ee/taoquit BBarak Obbama

  • 1