Nemluvme o comebacku, hovořme spíš o návratu ke klasickým kořenům. Hip Hop Kemp se po letech zvedá z popela a znovu staví na tom, co ho kdysi definovalo, autenticitě, zvuku a kultuře, jež nepotřebuje trendy, aby přežila.
Shořel v plamenu vášně. A právě z toho popela teď povstal Kemp nový. Syrový jako kdysi. Žádné kompromisy, jen beaty, které vibrují pod kůží, a energie, která se nedá napodobit.
První zveřejněné jméno line-upu není náhoda. Digable Planet ((Doodlebug, Butter Fly a Ladybug Mecca) jsou esencí jazz rapu, hypnotického groove a nenuceného stylu, který definuje pojem “cool”.
“Rebirth of slick” znovu ožívá, trubky řežou ticho a basy mluví jazykem, kterému rozumí jen ti, kdo to cítí.
Nemáme pro každého něco. Máme něco, co není pro každého. Nejsme dokonalí. Jsme opravdoví. A děláme to za všechny, kdo to nevzdali. !We be to rap what key be to lock. Cause we cool like dat.”