hledat

AKROBATIK/HHK2003 – sobota večer/

Sdílej

Každý, kdo se aspoň trochu pohybuje v hiphopových vodách na internetu, jistě už někdy zavadil o poslední dobou tolik omýlané téma internetových žvanilů a abych byl upřímný, myslím si, že mnoho z těch, kteří tento článek právě čtou, k nim dokonce i patří. Na americké scéně tato skupinka lidí obdržela lyrický úder o síle 12. tisíců prodaných nosičů skvělé pecky “Internet MC’s“ v podání Bostonské, rapové ikony jménem Akrobatik. To bylo těsně před tím, než vydal své první EP v roce 1999 na labelu, jehož nálepka na hudebním nosiči v té době znamenala opravdovou záruku kvality – jistě už tušíte že jde o Rawkus records.

V současné době je Akro považován za skutečnou legendu mezi true schoolovými rappery, disponuje mocným hlasem, odsejpavou flow a jeho živá show je jako jeden náboj nabitej spoustou hudební energie. Že to na koncíku dokáže pořádně rozhejbat dokazují taky společná turné s lidmi jako třeba The Roots, Krs-One, Company Flow, Souls Of Mischief, Cannibal Ox, Mos Def & Talib Kweli, Mr. Lif nebo taky Eminem a Busta Rhymes. Seznam studiových spolupracovníků se také pyšní několika ikonami, nahrávání s umělci jako je Guru, Afu-Ra, Edo G. nebo Krs-One si nakonec vynutilo katapultaci do národní extraligy.

S hlavním trhákem letošního Hip Hop Kempu Mr. Lifem je Akro taktéž jedna ruka, na konec roku chystají společné elpíčko, spolu s dalším vrahem z Beantown – Dj Faks One si říkají The Perceptionists. To bych ale moc předbíhal, našláplé debutové solo album s názvem “Balance“ vydal pod štítkem labelu Coup d’Etat letos v Červnu. Z této desky zároveň vydal skvělý single “Remind My Soul“, zde si můžete přečíst recenzi.

Akrobatik u nás vystoupil letos už dvakrát. Kdo z vás byl aspoň na jednom z jeho vystoupení, jistě mi dá za pravdu, že s mikrofónem si počíná jako masový vrah s motorovou pilou. Pokud jste ho propásli na kruté show v Akropoli a následně i na Mysticu, dávejte si setsakramentskýho bacha aby jste ho nepropásli ještě i na kempu.

Diskutuj na Bbarak.cz