Polské stálice na vandru? Trempové z nich nebudou, ale z lesa přinesli vkusné EP

Opičím králem v českém rapu je možné označovat MC Geye, na polské scéně byste pak našli Łukasze Małkiewicze, jenž si zvolil umělecké jméno Małpa. Na svém kontě má již řadu spoluprací nejen s tuzemskými hráči, ale například i nizozemskými Dope D.O.D. V únoru tohoto roku spojil síly s Mielzkym a The Returners a výsledkem je zajímavé EP „Rottenberg“.

Svým debutem z roku 2009 vydaného pod hlavičkou stáje Asphalt Records se odpálil do širokého povědomí polského publika. Ano, jedná se o stáj, kterou spravuje O.S.T.R. Od té doby udělal značný pokrok a v před rokem vypustil druhou desku, která tentokrát vyšla už u Proxmité. Stejnou cestou se vydali autoři v případě nového EP, které vyšlo oficiálně do distribuce v únoru tohoto roku.

Sami autoři přiznávají, že pro inspiraci vyjeli do hlubokých lesů na severu Polska, kde projekt vznikal a dostával celou podobu. V regionu národů Kašubů si pronajali chatu a kompletně se separovali od okolí, dokud nebyl materiál zcela připraven. Výsledek si letos můžete poslechnout i na Hip Ho Kempu neboť Małpa zde zahraje i s živou kapelou. 

Tracklist:

1. Rottenberg
2. A-Z
3. Po to by
4. Definicja
5. Po drugiej stronie
6. Czas
7. Drogowskazy
8. Ślad 
 
Austy
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012, žánrovou osvětu ventiluje pod křídly Bbarak.cz. Člen Hudební akademie je často k zastižení v terénu, kde monitoruje a zpovídá nejen tuzemské umělce. Ve své práci se zaměřuje na rozhovory a recenze, ale čtenáře informuje i o tom, co aktuálně rezonuje na mapě starého kontinentu. Mimo tvorbu článků se věnuje i pořádání akci a spolupodílí se na dramaturgii festivalu Otevřené hospody.

Articles: 3037