hledat

7L & Esoteric oprašují starý materiál

Sdílej

Bostonští 7L & Esoteric vydávají 26. července kolekci starých, vzácných a nevydaných skladeb, která bude zajímat spíše skalní fanoušky. CD s názvem “Moments of Rarity: ’94 – ’04” vydává jejich label Babygrande Records a kromě toho, že se na albu objeví i Vinnie Paz, Jus Allah, Mr. Lif, Akrobatik a Beyonder zatím na povrch žádné detaily neprosákly.

Novinka z 10. 3. 2005 (Shaft)
7L & Es budou vydávat
Dvojka, která byla vyvrcholením letního Kempu, se na konci roku vrátila z dlouhého turné a připravuje nové věci. Tím prvním, co už delší dobu venku, je instrumentální album od 7L a Beyonder, které se jmenuje “Welcome to Shaftville, USA”. Vyšlo potichu na Brick Records 22. února.

Druhé vydání už bude od 7L & Es . Sice ne nový materiál ale, naopak starší věci, které se nepoužily a takové ty „šuplíkové“. Vše by mělo vyjít na jaře, pod názvem “Looks like Reign” a zatím není jasné zda na BabyGrande nebo na Brick Records.

Zároveň už do světa oba vyhlašují, že začnou přípravy na novém albu s novým materiálem, vše by teoreticky mělo vyjít buď koncem roku nebo spíše v začátkem toho příštího.

Novinka z 7. 2. 2004 (K-Hill)
7L & Esoteric v beefu s Def Jux kempem!
Bostonské nekompromisní duo 7L & Esoteric to opravdu řežou! Po té, co nedávno vydalo zajímavou kompilaci nevydaných věcí společně s Beyonderem, současně jim vychází další krutá dlouhohrající 2CD, “Bars of Death”, ke které se vázal i první singl “Do it (fuck Cage)”- z názvu je vám jasné, o co šlo! Krátce potom, co prasák Cage z newyorské rodiny Eastern Conference Records (tedy kámošů party Definitive Jux) vydissoval Esoterica ve své skladbě “Haterama”, nemohlo toto dikční bostonské duo zůstat pozadu. A teď beef pokračuje už ze zmiňovanými Def Junkies.

Ale nemůže to nést než jen kvalitu, oba teamy pevné v produkčních i lyrických kramflecích budou tedy nebezpečně kopat- když zčeknete pecku “World Famous” z nového alba “Bazooka Tooth” od Aesop Rocka, pochopíte čím to začalo. A když zčeknete Esotericovu bombu “Mercy Killing”, pochopíte, že tenhle beef ještě dlouho neskončí! Jen do toho, na tom hip hop stojí!

Novinka z 16. 1. 2004 (Krysa)
7L & Esoteric jsou skoro hotovi
Je libo nějaký hárdkor? Kdo stále nemůže přijít na chuť love-songům a sladkejm RnB refrénkům bude určitě jásat. Bělošská dvojka z Bostonu je totiž u konce s přípravami třetího alba “DC2: Bars of Death”. První LP “Soul Purpose” byl nářez, jeho následovníka “Dangerous Connection” řadím mezi nejlepší alba roku 2003. Na novinku se těším o to víc, že 7L s Esotericem slibují dosud nejlepší album co vydali! Takové sliby už jsme sice slyšeli od více artistů, ale já jim věřím. Nebudeme čekat moc dlouho, na svých stránkách dávají vědět, že na jaře bude deska venku. Pod produkcí se kompletně, vyjma jednoho tracku, podepíše 7L.

Krom toho by měl být dokončen projekt Army of the Pharaohs, což je superskupina skládající se ze 7L & Esoteric, Jedi Mind Tricks, Apathy, Outerspace, King Syze, Celph Titled a Chief Kamachi. V minulosti v téhle crew byla i Bahamadia a vydali singl “Five Perfect Exertions.” V březnu ještě bude vypuštěno DVD “Untouchable”. Máme se na co těšit.

Novinka z 12. 5. 2003 (K-Hill)
Budou se 7L s Esotericem prát?
Věc beefu je věc známá. Na mainstreamovém poli je denně vidět mnoho dissování – prachsprosté píčování jednoho do druhého, ať už třeba z nesnášenlivosti nebo dokonce i z popudu labelového marketingu.

Vře to však i na undergroundovém poli. Nedávno jsem psal o chystaných projektech na svářečském labelu Brick Records, který združuje partu šikovných bostonských krutovrahů. Dělostřecká dvojka 7L & Esoteric vydává sice plánovaně instrumentální verzi svého výtečného druhého alba “Dangerous Connections”. Ale krátce potom, co prasák Cage z newyorské rodiny Eastern Conference Records vydissoval Esoterica ve své skladbě “Haterama”, nemůže toto dikční bostonské duo zůstat pozadu.

Vydávají singl s jasným názvem a cílem: “Do it (fuck Cage)” – vidíte, že tady to bude opravdu vážně. Produkci tohoto hovězího tracku si samozřejmě bere do prstů 7L. Další pecky na singlu budou “Rest in peace” od Kutmasty Kurta a “What I need”, kterou složil i ovokáloval Beyonder. Obě dvě poslední jmenované pecky jsou právě z alba “Dangerous Connections”. Dissovka “Do It (Fuck Cage)” je tedy jakýmsi bonusem, přitom skvělým urychlovačem k vydání tohoto singlu. Znáš to, někoho naser a zítra uvidíš odpověď. Dopisy se taky píšou nejlépe těm zamilovaným, kteří to prohrávají na plné čáře a cítí se na světě zbytečně.

Brick Records

Novinka z 7. 7. 2002 (K-Hill)
7L & Esoteric přikládají polínka do ohně!
Do jejich krásně rozhořené našlapané vatry se právě tato krutovládná parta chystá přihodit nové poleno a věří se, že oheň vzplane ještě výš. Jak vás Nasty informoval o jejich chystaném albu “Dangerous connection”, kde se chystá produkce od trenérů jako Celph Titled, Stoupe, Kut Masta Kurt, Beyonder a samozřejmě sedmiela 7L, přináším vám zprávu o singlu, který k tomuto albu vyjde v Srpnu. Připojuji jeho tracklist, takže můžete zčíhnout, co se začne hrát na mejdanech:

7L & Esoteric – Watch Me (12″):
01. Watch Me (prod. by 7L)
02. Word Association (prod. by 7L)
03. Can’t Come Close (prod. by Beyonder)

Co se týká plánovaných hostovaček na albu, tak se o ně zaslouží jména jako J-Live, Count Bass D, Jedi Mind Tricks, Apathy a Beyonder. Jak singl, tak i album vyjde na bostonském Brick Records, nemusím snad už zdůrazňovat odkud tedy 7L a Esoteric pochází. Je to právě tzv. Beantown.

Novinka z 18 .6. 2002 (K-Hill)
Co chystají 7L & Esoteric?
Kdo čte poctivě recenze v papírovém Bbaráku, určitě mu neunikla ta, která patřila albu ”Soul Purpose” od 7L & Esoteric. V té se tehdy Affro rozšoupnul na 10/10 a vzhledem k nesporným kvalitám těchto dvou bílých chlapíků, nepřeháněl.

Čas ale běží a než by se jeden nadál, už si může přečíst o tom, že se 7L & Esoteric chystají strávit parné letní dny ve studiu. Tam se však rozhodně nebudou schovávat před horkem a popíjet chlazené pivko s ledničky, ale pořádně se zapotí nad přípravou nového alba ”Dangerous Connection”. To by mělo být hotové někdy na podzim.

Ještě dříve než novou desku, vydají 7L & Esoteric singl. Na tom se podle původního plánu měly objevit pouze dvě skladby a to “Word association” a “What I mean”. Ty ve finále ještě doplní pecka “Watch me”.

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?