hledat

5.Element a dnešní téma – Lyrik Derby 2 začíná už ve 22

Sdílej

Dnešní pořad 5.Element na vlnách Stanice O (pro ty co nevědí, link na fotoreport a stručné info o pořadu zde) bude věnován události české scény konce roku 2002 – Lyrik Derby 2.
Její řady prořídly o několik kapel, hodnocených na prvním dílu mezi nejlepšími – Jižní Pijonýři, KO Kru nebo DJ Wich, jiní osvědčení zůstali – ať už Dizzastarr, De Fuck To, nebo třeba Naše Věc a opět se nám představí spousta jmen zcela nových (z pohledu této kompilace nebo vydávání desek, samozřejmě). Nejsilnější vypadá Brněnská série, kde přibyl MC Janek, Dizgrafix a pak především neuvěřitelně rozjetý Zlomenej Waz, které bych označil za černé koně celé desky. Špatně na tom ale není třeba ani jižní metropole Budějice, které zastupují Index, co v sestavě nahradili De Zrechts.
Krom oblíbené telefonické soutěže (o co, to se nechte překvapit) a zajímavých nových klipů (povedlo se nám sehnat třeba klip Brocolli Wars od DJ grupy Noisy Stylus!) bude hlavní záležitostí rozhovor o kompilaci, na který dorazí vydavatel a duchovní otec desky – Patrick a spolu s ním i někteří z vystupujících – zmiňovaný Index, Cába a Dawe MC. Takže v deset u bedny, bude to stát za to, slavíme 5.Element číslo 10.

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?