hledat

Tags:

3ck už nechtěl jen lámat tóny. Pod novým pseudonymem se blýskl instrumentální deskou

Sdílej

Slovenské vydavatelství alternativní a undergroundové tvorby ajlavmjuzik již od minulého roku dává do kupy několikadílný projekt „New beats on the block“, kde představuje veřejnosti zajímavé producenty z Čech a Slovenska. Naposledy jsme vás informovali o pražském talentu s pseudonymem Claviq, tentokrát padla volba na DifferentZena z Lednické Rovně.

Toto alter ego vám nemusí být příliš povědomé, ale ukrývá se pod ním na Slovensku velmi respektovaný 3ck. Jako čtvrté pokračování série „New Beats on the Block“ vytvořil materiál pojmenovaný „Playground“. Výsledkem je celkem 18 zvukových stop.

„První album Spontanous bylo scratch tape, kde jsem si pozval lidi, které jsem v té době nejvíce cenil. Playground jsem naopak udělal celé sám. Je to čistě moje vizitka, jak vnímám beatmaking. Nechtěl jsem, aby se tyto dva střety míchali, chtěl jsem udělat takovou imaginární hrubou čáru za turntablismem a Lo-fi mě oslovil způsobem, jakým dělat beaty netradičně, hledat nové rytmiky, jiný zvuk, než je u nás zvykem,“ vysvětluje DifferentZen.

A my snad už jen závěrem zopakujeme, že na počátku května vyjde vinyl v nákladu 250 kusů, který bude na bázi kompilace zahrnující výběr beatů ze všech dílů tohoto projektu.

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1