hledat

Tags:

2 dny, 14 scén a 160 interpretů včetně PSH. Chcete na výjimečný festival Mezi ploty zdarma? Hrajte o 10 lístků!

Sdílej

Velkolepý fotbalový zápas týmu rapperů proti mužstvu producentů? Tak tohle na festivalu Mezi ploty ani tentokrát neuvidíte. Ale nevěšte hlavu: Akce, která 25. a 26. května ovládne areál Psychiatrické nemocnice Bohnice, bude opět skvělá svým typickým způsobem, který se nepodařilo reprodukovat ani za hranicemi naší galaxie.

Najdete tady tisíce lidí, kteří se výborně baví a jsou nějak víc v klidu a pohodě než na ostatních festivalech, kterých máme v Česku hromadu. Čím to je? Možná tím, že tenhle fesťák dokáže namíchat prima koktejl z věcí, které obyvatelé velkoměsta v rozpuku jara prostě potřebují.

Je to hlavně pořádná dávka žánrové šíře, že se v rozkvetlém parku díky ní potkávají mladí, co milují adrenalinové výzvy, hipsteři s jemně vyladěným plnovousem, intelektuálové pražské kavárny, rockeři i maminky a tatínkové s kočárky nebo už běhajícím potomstvem. A věřte nebo ne, na téhle akci se dokážou všichni dobře naladit a existovat nejenom vedle sebe, ale spolu.

Návštěvníci se v Bohnicích setkají se spoustou jmen (160 interpretů a divadel na čtrnácti scénách během dvou dní), s tím, že vás, milé čtenáře bbarak.cz, by mohli zajímat kupříkladu PSH nebo Cocoman.

Potom je to samozřejmě divadlo, neboť theatrum mundi je právě tím labyrintem světa, ve kterém naše duše hledají svou cestu. Letos svou sílu na jevišti Divadla za plotem předvede například nedostižné divadlo Vosto5 nebo soubor SpoluHra s kusem Gedeonův uzel, za který byla Vilma Cibulková nominovaná na Nejlepší ženský herecký výkon roku 2017.

Zvlášť případně se bude v prostředí psychiatrického zařízení vyjímat Poslední sezení u doktora Freuda v podání Divadla v Řeznické, ve kterém zakladatel psychoanalýzy probírá Boží existenci, lásku, sex a smysl života s klasikem fantasy literatury C. S. Lewisem.

Na festival ovšem přilétnou taky lehčí divadelní múzy, aby políbily Ester Kočičkovou, Miloše Knora, soubor Na stojáka nebo mistra republiky ve slam poetry Jiřího „Rimmera“ Charváta, kteří na venkovní Scéně smíchu dokážou, že se nebojí jít s kůží na trh v sérii skečů, improvizací a stand-upů.

Pokud byste rádi na nejsvěžejší a nejbarevnější multižánrový mix zadarmo, s bbarak.cz si můžete jako již tradičně zahrát o 10 vstupů.

Soutěž o 10 lístků na Mezi ploty:

1.) Je třeba být na FCB fanouškem Bbarak.cz.

2. Který zdejší rapper má k Bohnicím nejblíže a zná je jako své boty?

a) PTK
b) Mc Gey
c) Rest
d) Yzomandias
e) S. Barracuda

Na správnou odpověď čeká mail soutez@bbarak.cz do pondělí 20. května. Jako předmět zprávy uveďte Mezi ploty a nezapomeňte přidat ani nejrychlejší kontakt na vás. Hodně štěstí!

 

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz