hledat

Tags:

Řezník: Nová deska je úzce spjatá právě s tímto klipem. Už od začátku sem to tvořil jako audiovizuální dílo

Sdílej

Jedno nelze Řezníkovi upřít, i když nejste zrovna zarytými fanoušky tuzemského horrorcoru, jeho pracovní nasazení, a způsob, jakým se po hlavě vrhá do několika projektů naráz, si zaslouží obdiv. Kdyby s podobným zapálením fungoval i zbytek scény, neměli bychom tu hluchá hudební místa po Vánocích a okurkovou sezónu během léta. Zpět ale k mocipánovi stáje ZNK, který jen pár měsíců po svém novém filmu avizuje další studiovou desku „Život a smrt Alberta Hersche“.

Před několika týdny potěšil své fanoušky vinylovým zpracováním svých dvou starších desek, ale samozřejmě že ve svém sklepě už pracoval na novém materiálu, který spatří denní světlo již 17. prosince. A je se na co těšit, neboť čítá pestrý výčet hostů typu Brotha Lynch Hung, King Gordy, Bizarre, Lex The Hex Master, Rozz Dyliams, DeSade. Delikatesou pak bude určitě účast jeho nevrlého otce pod pseudonymem Evil Foe.

Pro hudební podklady za hranice nemířil, proto se můžeme těšit na bubny od jmen Schyzo, Mortem, Evil Dope a překvapením je zcela jistě Krudanze, který nedávno vydal druhou desku s MC Geyem. Další zajímavostí je dvojí verze, které se liší svými booklety a bonusovými skladbami. Fanoušci tak zcela jistě do své sbírky pořídí „Alberta“ i „Azazela“.

Kromě několika odpovědí exklusivně od samotného Řezníka přikládáme i čerstvý klip, který vám má o nové desce napovědět ještě více. Autor ho označil za velice temnou záležitost a my se s ním rozhodně přít nebudeme. Co nám tedy prozradil navíc?

Kdo je hlavní postavou, po které nese deska název? Jedná se o smyšlenou osobu nebo ses inspiroval v historii?

Je to smyšlená postava z příběhu o Albertu Herschovi, kterej rozšiřuje Řezníkovskou mytologii a odkazuje ke zrodu tohohle rapovýho monstra. Je to těsně spjatý s klipem, už od začátku sem to tvořil jako audiovizuální dílo.

Tvé poslední album „Strangulační Rýha“ zaujalo především svým storytellingem a návratu ke svým syrovějším kořenům. Máme očekávat příběh a jasně nalinkovaný koncept, který se dle názvu nabízí?

Ten koncept vycházející z názvu desku je spíš takovym úvodem do alba, který se pak už odráží dál – i když se pak zase ještě párkrát navrátí. Jsou tam normálně samostatný tracky, který se k příběhu už nevážou – podobně jako na Strangulační Rýze.

Proč ses rozhodl vydat novou desku ve dvou verzích, které se liší bookletem a bonusovými skladbami? Mají ty alba díky různým bonusům i různé příběhové konce?

Chtěl sem zkusit něco novýho a udělat tak z těch verzí alba víc sběratelský itemy. Každý verze je 666ks a už se pak nebudou dodělávat. Každá má i svoje vlastní tričko, který lze získat pouze s předobjednávkou. Na příběh to ale nemá vliv, ten je uzavřenej hned v prvním tracku – původně sem ho sice chtěl rozsekat po dobu celý desky, ale nakonec sem to ucelil do jednoho songu.

V tracklistu verze „Albert“ figuruje na featu i jméno Evil Foe, kterého představuješ jako svého nevrlého otce. Opravdu se ti podařilo zlanařit svého tátu do rapu?

No jasně, už kdysi rapoval na tracku „Můj Táta“ na albu Vzestup Zla a od tý doby se ho fanoušci dožadovali! Musel sem se od něj nechat svázat do kozelce a následně přijmou 40 ran býkovcem přímo do páteře, ale potom svolil a nahrál sloku. Na tracku pak ještě rapuje i muj bratranec Tammy, takže je to taková rodinná veselice. Vlastně je to celý o tom, že se tam navzájem strašně dissujeme.

Tracklist verze Albert:

01 Večerní Relace (Intro)
02 Život a Smrt Alberta Hersche
03 Generál Píka
04 Home Invasion (feat. King Gordy & Bizarre)
05 Politicky Nekorektní Píča
06 Já Tě Prostě Chci Mrdat
07 Teardrops (feat. Brotha Lynch Hung)
08 Soudím Knihu Podle Obalu
09 GG ALLIN
10 Nevemeš Si To s Sebou
11 Son of Azazel
12 Takhle se Neumírá (feat. DeSade)
13 Sám
14 Kus Hovna
15 Ty máš to zabíjeni v sobě (Outro)
Bonus:
16 Darkness Calling (feat. Lex The Hex Master)
17 Rodinná Sešlost (Feat. Evil Foe & Tammy)

Tracklist verze Azazel:

01 Večerní Relace (Intro)
02 Život a Smrt Alberta Hersche
03 Generál Píka
04 Home Invasion (feat. King Gordy & Bizarre)
05 Politicky Nekorektní Píča
06 Já Tě Prostě Chci Mrdat
07 Teardrops (feat. Brotha Lynch Hung)
08 Soudím Knihu Podle Obalu
09 GG ALLIN
10 Nevemeš Si To s Sebou
11 Son of Azazel
12 Takhle se Neumírá (feat. DeSade)
13 Sám
14 Kus Hovna
15 Ty máš to zabíjeni v sobě (Outro)
Bonus:
16 Strach a Hnus (Feat. Rozz Dyliams)
17 Night Club

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Už jsi četl?