hledat

Tags:

Regie: Nová deska MVP bude narvaná jak Tatra. Sax je teď ve vynikající formě, tak se na výsledek těším

Sdílej
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Budwar city se již nějaký ten pátek těší přízni na mapě rapu. Lví podíl na tom má i Regie, který stihl vydat kromě dvou sólových desek také týmové práce v rámci projektů MVP, ZMV či ESF. Nyní si naložil opět sám sobě na bedra, vyšel z kůží na trh a výsledkem je mixtape, který vás rozvlní již svým instrumentálním podkladem. A ten rap? Můžeme jej registrovat v netradičních polohách, ale také za spoluúčasti zajímavých hostů. Ale to bychom prozrazovali už hodně, neboť lépe se to dozvíte přímo od Regieho, který pro Bbarak.cz promluvil nejen o novém tejpu.

V Čechách není zase až tak častým jevem, že by tu vznikaly mixtapy do notoricky známých beatů. Proč jsi na tuto kartu vsadil ty? Nevěděl jsi, co s časem a beatmakeři nezvedali telefon?

Právě, protože to tu není tak častým jevem, udělal jsem to. Bral jsem to čistě jako zábavu, protože jsem vydal už 8 alb do buďto svojich nebo koupených beatu, takže jsem to chtěl nějakým způsobem osvěžit.

Jak probíhal výběr? Vsázel jsi spíše na melodie, které jsou veřejně známé, anebo na ty, které upoutaly tvou pozornost?

Přesně tak, ze začátku jsem dělal do úplně aktuálních věcí. Například věc „Monstrum“ jsem udělal pár dní po tom, co jí vydal Eminem. Dál jsem pracoval s věcma, který mě baví nebo mě nějakým způsobem chytly. Někdy jsem použil stejnou melodii dokonce i koncovky rýmu, což jsem udělal samozřejmě schválně a nehodlám to nějak vydávat za svý. Ten, kdo ví, o co mi šlo, tohle neřeší.

Sazí se do takových bubnů snáze? Nebojíš se pak, že lidi vždy, když uslyší ten beat, tak si spíše vybaví originál?

Mně se do toho dělalo dobře, protože jsem si tak trochu i odpočal od toho Boombap stereotypu. Co se u toho lidem vybavuje, je mi tak nějak fuk, hlavně že to baví mě. Tím samozřejmě nechci na klasiku nějak zanevřít, další desky, co budou následovat, se ponesou v oldskůl duchu.

A ten pseudonym Jimi Gentleman je pouze vtípek, nebo jsi usoudil, že je čas na další jméno?

Neberu to nějak vážně, jenom se mi to líbilo, a tak to občas používám. Je to z filmu Goodfellas. Taky tuším, že v Opavě si tak někdo taky začal říkat. Asi mu to teda přenechám. (smích) Nicméně, Jimi Gentleman je jenom jeden.

Výběr hostů je pestrý, ale zaslechl jsem, že mělo být v tracklistu ještě pár zajímavých jmen navíc. O koho jde, a proč se nakonec tak nestalo?

Snažil jsem se spolupracovat s lidma, se kterýma jsem ještě neměl možnost nic udělat. Dost jsem na to chvátal, a tak tam pár lidí, co jsem plánoval, nakonec není.

Nakonec si udělal limitovaný počet pevných kusů. Byl to i záměr na samotném počátku nebo byl zájem ze strany fanoušků takový, že ses do toho pustil?

Jestli se tě já taky můžu na něco zeptat, tak to je, proč mi pokládáš takovouhle otázku, když sám moc dobře víš, že to bylo na úkor tebe, když jsi mi řekl, že je to ok, když vydám všechny ty kradený věci, a pak to budu prodávat a mít z toho lováky. (smích) Btw. je po tom švunk. (smích)

ZMV minulý rok, teď mixtape… o bídné aktivitě se na tvé adrese hovořit nedá. A jak je to s comebackem MVP? Slyšel jsem, že to letos nezůstane jen u planých slibů…

Mám už nějaký věci na projekt MVP rozdělaný. Myslím, že asi 6 slok. Bude to narvaný jak Tatra… Když to dobře půjde, tak by deska mohla vyjít ještě letos. Chceme jí udělat jako vždycky různorodou, co se týká výběru instrumentálů. Sax je teď ve vynikající formě, a tak se na konečný výsledek těším.

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1