Téměř čtyřicet minut pod drobnohledem kamery? DJ Ill Rick se blýskl zajímavým videosetem

Share

Hrát se dá dnes už prakticky kdekoliv, pokud máš nějaký ten zdroj na šťávu a umíš si své mašinky postavit třeba i na poli před posedem v kulise kouře. Své by o tom mohl vyprávět i někdejší koncertní DJ Sodomy Gomory Ill Rick, který se rozhodl vytvořit svůj „Redneck set“. Za kamerou kolem něj operoval Jaro Vacek a atmosféra možná více než trefně zapadá do konceptu zvukového, který vsází na smíchané věcičky ze světa country rapu.

Pár měsíců zpátky se v podobném hávu prezentoval novým albem Marpo, DJ Ill Rick vsadil ale především na zaoceánské pecky, ze kterých možná prvně zmíněný také čerpal inspiraci. Ať tak či onak, výsledkem je set vykazující skladby, ke kterým se běžný konzument nedostává každý den, což mu může výrazně rozšířit obzory.

„Ke country rapu jsem se dostal už před pár roky. Baví mě na něm to, jak je v něm propojenej rap, kytary a to buranství.  Je to styl. Ale až vlastně teď mě napadla myšlenka to takhle nahrát.  Myslím, že se to povedlo, i když je to na první pokus, protože v těch podmínkách to jinak nešlo. Stůl se mi boří do bořil do bahna a mě žrali komáři a zima – možná je to u toho poznat,“ komentuje s úsměvem DJ Ill Rick realizaci svého díla.

Dle jeho slov by se ale nemuselo jednat o jednorázovou záležitost. „Určitě plánuju nahrát takových tématickejch videosetů víc. Ještě bych chtěl poděkovat Jaro Vackovi za natočení a celkově za support, také za střih Tomášovi Tkacovi,“ pokračoval DJ Ill Rick, který před časem jezdil týden co týden koncerty se Sodomou Gomorou. „Po odchodu z SG hodně hraju na různých Sk8 eventech nebo dělám svoje tematický akce. Taky mě po novým roce čekaj nějaký koncerty s Afu-Rou a nebo hraní na horách,“ dodal DJ Ill Rick.