Dosud posledním přírůstkem do Black Milkovy osobní diskografie bylo jeho skvělé LP If There’s a Hell Below Us z roku 2014. V následujícím roce porušil Milk svůj zvyk (alespoň jeden release ročně), a tak přinesl instrumentální verzi téhož releasu.
V roce 2016 se dal dohromady s baskytaristou Malikem Hunterem, pianistou Abm a bubeníkem Zebulunem Hortonem a společně vydali coby kapela Nat Turner lahodná instrumentální LP The Rebellion Sessions a Sunday Outtakes. Pakliže se zajímáte o producenty, jež své řemeslo chápou coby muzikantskou výzvu a ne jako slepování samplů bez ladu a skladu, doporučuji vám jejich releasy neminout. Album The Rebellion Session přikládám k poslechu níže.
Black Milkova soukromá tvorba šla v několika posledních letech stranou. Čtyřiatřicetiletý rodák z Detroitu se ovšem letos vrátí se svojí sedmou deskou FEVER, jež vyjde prostřednictvím labelů Computer Ugly a Mass Appeal Records. Redakce magazínu 2dopeboyz.com popisuje chystaný releasu coby ostře pojaté měřítko společenské nálady v dnešním rozbouřeném sociopolitickém klimatu. Jestli jde o lákadlo nebo skutečný záměr, se dozvíme 23. února, kdy má album FEVER dorazit.
Jako první singl z desky posílá Black Milk nahrávku s názvem Laugh Now Cry Later. Téma songu se točí kolem kulturního přivlastňování či policejní brutality a můžete si ho poslechnout po článkem. Milk k nahrávce uvedl, že se jedná o jeden z temnějších pieců na albu.
Zdroje: 2dopeboyz.com