hledat

Tags:

Zrodila se nová writerská hymna? Separovi, Vladimirovi, Egovi a Smartovi už plechovky v igelitkách a batozích hrkaly nesčetněkrát

Sdílej

Rappery s bohatou graffiti minulostí milujeme a ledacos jim kvůli tomu dokážeme odpustit. V hierarchii je navíc máme pořád výše než leckteré dnešní emcees, kteří místo pouličních eskapád strávili mládí na gauči u herních konzolí.

V nově zveřejněné promo skladbě „SMGO 5“, jejíž klip se rodil i v Paříži, se potkala pětice Separ, Hugo TSR, Vladimir 518, Ego a Victor Rutty, čili mistři ceremonie, jimž už plechovky v igelitkách a batozích hrkali nesčetněkrát. To vše v beatu Smarta z DMS, o jehož graffs se taky nepochybuje.

Separ z KGB témata aerosolových atentátníků na stěny či městskou i meziměstskou hromadnou dopravu umí a píše silné věci, 518 z ABX vyjmenoval tolik crews, že by to měl možná problém dát na koncertu a Ego, jenž byl kvůli graffiti svého času vyhoštěn z Kanady, nasadil s Romeem za zády snad už osmdesátou flow své kariéry, což něj dělá nejrozmanitějšího interpreta branže.

Vše samozřejmě vzniklo kvůli pátému dílu „Show Must Go On“, jehož tvůrci se vrací po pěti letech a nabízejí cestopisný dokument odehrávající se na pěti kontinentech. „Film diváky provede nejmodernějšími městy světa, kde graffiti znají už dlouhá desetiletí, ale malovat se bude i v rozvojových zemích, kde netuší, co graffiti vůbec je. „Show Must Go OnL divákům ukáže svět. Svět očima writers. Diváci se mohou těšit na 100% real materiál z mnoha světových metropolí. USA, Mexiko, Panama, Venezuela, Brazílie, Argentina, Indie, Gruzie, UK, Vietnam, Indonésie, Afrika, Čína a mnoho dalších,“ zaznělo v pozvánce na pražskou premiéru.

K té dojde na štvanickém Fuchs2 poslední listopadovou středu a kromě promítání jsou připraveni i hosté a Djs. Potvrzeni jsou 518, Mike T, Dj Noir nebo Orion, jehož rapy o graffs považujeme za vůbec nejzdařilejší.

Graffiti video „Show Must Go On“ udeří již popáté a uvnitř asi budou i pařížští výletníci Separ s Vladimirem…

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1