hledat

Způsobí trnavská královna rapu poprask celoslovenského kalibru?

Sdílej

První sólo MDMA udělalo slušný poprask a eroticky laděný klip se smyslným spěvem se dostal do povědomí širšího okolí. Následně přišla MC Prúser a první produkce od Toruly. Ukazuje se tak, že její talent nekončí jen u zpěvu. A dnes se na vaše obrazovky dostává nejnovější projekt, Pajšle ven. Nebo-li Kotlety ven. Proč? No proto. Protože může.

Produkce od Torulu je velice kvalitní. Klavírní sample s jednoduchou bicí linkou necháva hodně prostoru pro raperku se vyřádit. Kombo Torula a FEJBS funguje prostě skvěle. Technicky si Martina sáhla na vysoké příčky a sází velice přesnou, energickou flow. V kombinaci s kvalitně odzpívaným r’n’b refrénem nezůstáva než spekulovat, jestli Slovensko právě nenašlo novou královnu tamějšího rapu. A tak jsem se Martiny zeptal pár otázek, které vám ji možná přiblíží v úhlu, ve kterém ji neznáte:

Takže začneme hned zostra. Co album? Plánuješ letos vydat ucelenou placku?
Na album sa necítim, či už textovo alebo tým, čo som si v živote prežila. Je síce veľa extrémnych zážitkov, ale chcem si to v hlave najprv upratať a potom bude správny čas na album 🙂 Mimichodom, tento rok vychádza EP. Na to sa cítim! (smích)

Co ty a featy? Třetí sólo skladba venku, host ani jeden. V posledním klipu si zahrála legendární Zetuzeta, jedna z prvních rapujících žen slovenské scény. Jak to, že nedošlo i na sloku?

Zuzku som si zavolala preto, lebo ju velmi obdivujem, nakoľko vtedy scéna moc žien nemala (nie, že by toho teraz bolo množtvo), ale Artattack Freestyle Battle ma zabil. Je to slušná, skromná a milá žena. Zatial si volajú na spolupráce mňa, (kto, to je zatiaľ tajomstvo) uvidím, kto bude ten "šťastný" u mňa – možno Fobia Kid, mám rada čiernych ludí. Hahah

Ty a zpěv. Učila ses někde zpívat? Si spíše zpěvačkou, která začala rapovat, nebo raperkou, která přibrala časem zpěv?
Som v prvom rade speváčka, spievať som začala už ako malá, nikto ma do toho nenútil, neskôr som chodila aj do zboru. Chvíločku na spev, ale tam som sa učila len dýchať, čo je tiež velmi doležité pri speve (milé dámy) ❤️ Až neskôr som začala rapovať, ale tak by som to ani nenazvala. Nazvala by som to skôr "som nahnevaná a nemám sa s kým podeliť, tak idem do vás"

Takže rozzlobená, hm?! Co tě tedy na dnešní generaci nejvíce štve?
Hnevá ma prístup, akým sa dnes hudba robí. Hlavne tu na Slovensku, necítim tam žiadnu emóciu. Dnes chcú byť všetci v pokoji a mieri, ale to je komercia, nie hip-hop. Hip-hop je život, akým človek žije, o tom ako ide proti systému, nie ľahký životný štýl, čo je trendy ani nič podobné.

A závěrem mi nedá se nezeptat na nahotu v klipu. Je to tvá reakce na kolegyně ze scény, které se snaží přitáhnout pozornost právě takhle?
Ľudia na mňa útočili, že v MDMA neviem nijak inak zaujať. Bolo vám málo? Teraz vam bude veľa. A pľúcka na smotane mám rada, a nemám lóve, tak ich mam aspoň v hrudi.

Uvidíme, co FEJBS nabídne v textové rovině dále – osobní a osobnostní stránku jsme již měli možnost lehce poznat, otázkou zůstává zda dokáže zpracovat i další aktuální témata a ukázat, že je kompletní MC, se vším všudy.

Diskutuj na Bbarak.cz