hledat

Zeměvzduch avizuje desku novým klipem. Proč při natáčení málem tahali z kapes občanky?

Sdílej

Budějovická dvojka, která je již déle jak deset let zvěčněná nejen na tamních panelech, se rozhodla po letech půstu oprášit spolupráci ve studiu. Veteráni vyznávající klasické postupy a chovající lásku a respekt ke kořenům, povolali do producentského výkonu DJe Fattea, který připravil podklad pro skladbu „Lunapark“. Jedná se o první vizuální lákadlo, jež nás má navnadit na letní desku.

Již v červenci minulého roku jsme moc dobře věděli, že se něco chystá. Info z první ruky, ale i singl „Antistress“, který zvěstoval comeback. Další část tracklistu je venku nyní a Regie a Bee cílí na konzumní trh a díla, která postrádají kvalitu.

„Při natáčení klipu to vypadalo jako v kotli Rowdies, dýmovnice zastavovaly dopravu v okolí lokace, kde jsme natáčeli. Přijeli nás navštívit i benga, ale byli v pohodě. Občanky jsme ani ukazovat nemuseli, protože nás znají. V klipu můžeš zahlídnout jednoho našeho fellu, kterej je momentálně v čučáku, takže Fee Joe! One love,“ prozradil nám Regie o vzniku obrázkového záznamu. Rozpovídal se samozřejmě i o vzniku celé skladby a její výpovědní hodnotě.

„Poslední dobou mám pocit, že většina MC´s v Čechách, co se živí rapem, to nedělají moc dobře právě z toho důvodu, že z toho chtějí vytřískat co nejvíc čočky. Za deset let je stejně pak uvidíš, jak kouří o polední pauze před fabrikou levný cigára. Pro nás je to furt spíš hip-hop než rap, a to se i odráží v muzice, kterou děláme,“ pokračuje budějovický veterán, kterému nejsou cizí ani projekty ESF nebo MVP.

„I tohle je důvod, proč na nové desce Zeměvzduch budeme spolupracovat jen se skutečnýma lidma, co to žijou a vnímaj stejně jako my. Hosty zatím prozrazovat nebudu, ale máme v plánu natočit další video singly, který budou rozhodně tematičtější než „Lunapark“. Ten je vlastně klasickou punchlineovkou. Fatte je šéf v tom, co dělá, a my si moc vážíme toho, že s ním můžeme spolupracovat. Skvělé video natočil i Curse films. Je to talent, kterej na co šáhne, to promění ve zlato. Užijte si zase chvíli normální muziku a těšte se na léto, kdy vyjde deska,“ dodává Regie.

Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz