hledat

Všechno nový: label, deska, IQ

Sdílej

V Polsku je, co si budeme říkat, těch labelů „otrochu“ víc než v Čechách, kde se scéna drží stále ve spárech undergroudnových nadšenců. Podobná situace je samozřejmě i v Polandu, ale figurují tam i velké firmy, prostrkat však zrna od plev umějí jen ti nejpravější. Šanci k tomu bude mít i nové vydavatelství KonkreT Dilpak, které se uzpůsobilo z tamního plátku, magazínu Konkret (www.tylkokonkret.net).

Distribuci, tak jako i u spousty jiných labelů, bude zarábět Sony Music, prvně k tomu měla podnět, po vlastně labelové premiéře, vydání alba „IQ“ od duetu DizkretPraktik. Zřejmě asi inteligentní deska „IQ“ vyšla 2. 12..

Dizkret, MC z tohoto dua začínal už v roce 1995-96, což není zrovna předevčírem. Vystupoval s kapelou TJK, po boku dalších (Kret, WuBe, Onar) 3 kluků z varšavské části, Ursynowa, to jim bylo asi 14 let. Pak se po nich prošel čas a Dizkret skončil v sestavě Stare Miasto, kde už mimochodem produkoval i Praktik a DJoval Romek. V této partě vydal dvě desky a teď společně s Praktikem vydal další – právě zmiňovanou „IQ“, která jim sedí dohromady jako opička a banánek.

Je tu hromada hostovaček – Pezet, Flexxip, 2cztery7, Lady K, Gutek, Stare Miasto, DJ Twister, DJ .Panda a také, jak je teď v Polsku hodně zvykem, živé nástroje bas, rhodes, kytara wah wah, tenor sax.

A dáme si tracklist:

1. „Rymy i bity“ (feat. DJ Romek)
2. „Hip hop?“
3. „Zburzyć mur“ (feat. Gutek)
4. „Tempo“
5. „Idę dalej“ (feat. DJ Panda)
6. „Ciało / Umysł“ (feat. Lady K a Wujrock)
7. „To jest coś.. “ (feat. DJ Twister)
8. „Dotyk jazzu“
9. „Jedno życie“ (feat. Pezet a Stasiak)
10. „Braggadocio“ (feat. Majkel, Wankej, Pjus)
11. „3“
12. „Iqstrumental“ (feat. DJ Romek)
13. „Nie spinaj się“ (feat. Flexxip)
14. „Dekalog“ (feat. DJ Panda)

RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *