Na dobrý rap si je třeba počkat

hledat

Věhlasný žurnalista a právník hip hopu Combat Jack podlehl rakovině. Bylo mu 48 let

Sdílej
 
Žurnalista a "právník hip hopu" Combat Jack bojoval s rakovinou tlustého střeva jen dva měsíce. Přerušení jeho pořadu Combat Jack Show letos v říjnu, když musel Reggie Ossé podstoupit chemoterapii, naznačovlo, že jeho zdravotní stav je velice špatný. Zhoubná nemoc postupovala velmi rychle, než jí Combat Jack 20. prosince podlehnul. Bylo mu 48 let. Zanechal po sobě čtyři děti.
 
Reggie Ossé proslul v hiphopových kruzích coby právník, moderátor a žurnalista. Jako právník zastupoval během své kariéry hlavně adresu Def Jam Records a s ní jako jména Jay Z, Capone-N-Noreaga, DJ Clark Kent, Nice & Smooth, Ski Beatz a další. Napsal knihu Bling: The Hip Hop Jewelry Book, dokumentující hlavně historii žánru. Pracoval také jako víceprezident oddělení DVD Audio/hudba pod MTV Networks.
 
Jako žurnalista se podílel na tvorbě magazínu The Source. Přispíval na servery byroncrawford.com, ihiphop.com, xxlmag.com, včetně vlastní adresy daily-math.com. Řada dodnes fungujících hiphopových magazínů jako Complex.com, 2dopeboyz.com by bez jeho přičinění pravděpodobně zanikla. Jako moderátor začal Reggie v roce 2010 uvádět vlastní rádiově internetový pořad The Combat Jack Show, kde k diskuzím a rozhovorům zval známé MCs a producenty. Časem začala vznikat i televizní verze pořadu.
 
Ačkoli Combat Jack nepromlouval do našich srdcí z pozice interpreta, zůstane hlavně díky zákulisním aktivitám jednou z nejzásadnějších figur hiphopového žánru posledních třiceti let. Pokud byste nevěděli, komu vděčit za to, že si hip hop prorazil cestu k široké veřejnosti, Combat Jack byl jedním z těch, kteří se o to zasloužili.
 
 
Zdroje: 2dopeboyz.com, dailymail.co.uk
 
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *