hledat

Tags:

Varšavský Pezet se vrátil ve velkém stylu, spáchal poctu starým časům a devadesátkovému rapu

Sdílej

Přestávky nepřestávky, varšavský Pezet už je ve hře velmi dlouho a bodejť by ne, když bude příští rok na jaře slavit čtyřicátiny.

Když rozjel po miléniu sérii sól „Muzyka Klasyczna“, „Muzyka Powazna“, „Muzyka Rozrywkowa“ a „Muzyka Emocjonalna“, celou jízdu jsme pečlivě studovali a hlavně první dva nosiče s produkujícím Noonem jsou balzámem na uši i duši i po těch letech.

Od té doby se nám upřímně lehce ztratil z obzoru, ovšem je-li řeč o deluxe verzi jeho připravovaného novinkového díla „Muzyka Wspólczesna“, opět napjatě posloucháme, neboť dostáváme zvuk, jaký dobře známe z prvních dvou alb.

„Intro“ mu produkoval Auer a o cuty se postaral Dj Panda. „Ten song je poctou starým časům a starému hip hopu devadesátých let, a tedy celé mé téměř dvacetileté cestě. Zažít pět minut slávy je snadné, těžší je padat, znovu vstát a být opět šampionem,“ představil svou ideu sám rapper z hlavního města našich severních sousedů.

A na co přesně se tedy těšit a jaké tóny očekávat? „Muzyka Wspólczesna“ je prostě album o životě. Pouze z pohledu skoro čtyřicetiletého chlapa, který by pořád chtěl dělat hloupé věci, ale jeho život teď vypadá úplně jinak. Někdy to vede k frustraci, jindy k radosti. Svět se rychle mění, moje enerace vyrostla. Na rozdíl od vzhledu ale máme podobné problémy jako tehdy. Deska je inspirovaná devadesátkami, ale nejedná se jen o boom bap rap, jen o kombinaci zvuků z té éry v novém podaní,“ vysvětlil sám Pezet.

 

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz