hledat

Tags:

V Ostravě vznikla oslavná óda na fotbal. Na Baník a Baroše to však není

Sdílej

Oko tuzemského diváka směřuje svůj zrak především na českou nejvyšší soutěž, potažmo tu druhou. V Ostravě čerstvě vznikla nová óda na fotbal velebící svůj oblíbený klub, ale světe div se, na Baník to není. Baroš se svými spoluhráči si budou muset počkat, neboť stará rapová garda Safari vzdává svůj hold celku reprezentující tamní malou kopanou.

Safari je mezi rapovou komunitou známý pojem, který je však několik let coby tým neaktivní. Tenki nebo Yoga Spank fungují dál sólově, což dokládají jejich dlouhodobé materiály, ale také comeback celé skupiny se již několik měsíců skloňuje. Pokud to nedá na celou desku, mohou být alespoň fanoušci spokojeni s novým singlem „Ostravský zábřeh“. Není potřeba dlouho přemýšlet, komu je tato óda směřována.

Fotbal a rap byl v našich končinách spojen již několikrát, neboť se svých hymen dočkala například pražská Sparta nebo Slavia. Také brněnský rapper Tafrob za pomoci bývalého útočníka Petra Švancary bojoval za obnovení stadiónu Lužánky. Na Slovensku třeba trnavský Torula velebil tamní Spartak. Malý fotbal se však této pocty dočkal zřejmě prvně.

Již před deseti lety Safari ve skladbě „Sousede“ hlásali slova: „Zdravím fotbalový ostravský Zábřeh, každý z těchto kluků je do fotbalu blázen“. S odstupem času se zdá, že to nebyly jen prázdné fráze do větru, neboť tento tým pravidelně hraje ostravskou nejvyšší soutěž v malém fotbalu. Kromě několika ligových titulů se mohou pochlubit i reprezentování své země v Lize mistrů. Hudební podklad pro tuto věc vytvořil El Bajto. Obrázkový záznam obstaral Defabrik.

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz