hledat

Thundercat se vrátí do Prahy předvést své třetí album

Sdílej

Stephen Bruner se narodil do hudební rodiny a baskytaru vzal do rukou již ve čtyřech letech. Po působení v kapele No Curfew se v šestnácti přidal k bratrově trash metalové kapele Suicidal Tendencies. Ještě než stihl vydat sólovou tvorbu, spolupracoval s umělci jako Erykah Badu, Bilal, Sa-Ra a hlavně Flying Lotus. Právě u jeho nahrávací společnosti je upsán od debutu The Golden Age Of Apocalypse z roku 2011 až dodnes. Svou fúzí soulu, jazzu a mnoha dalších žánrů, ovlivňujících jeho zvuk, si dokáže udržet posluchačovu pozornost po celou dobu trvání. To platí i pro pokračování Apocalypse, jenž vyšlo necelé dva roky poté.

Zatím asi největšího úspěchu se mu dostalo díky desce Kendricka Lamara, To Pimp A Butterfly, která mu vynesla cenu Grammy. Nahrávce dodal převážně zvuk (v mnoha případech i vokály) právě on spolu s přáteli z dětství – Terrace Martin a Kamasi Washington.

Ve stejném roce vydal rovněž sólové EP The Beyond/Where The Giants Room. Zde se objevila i velmi vydařená soulová skladba "Them Changes", sloužící i jako první singl k muzikantově třetí studiovce Drunk, která vyšla 24. února. Album obsahuje třiadvacet zvukových stop (japonská edice i jednu bonusovou s Mac Millerem), každá lepší než ta před ní. Deska je vyrovnaná a i přes "pomalejší" momenty je svižná. S texty i instrumentálním podkladem opět vypomohl šéf labelu Brainfeeder, ale i jeden z dvorních producentů Top Dawg EntertaimentSounwave. Od nich zaskočil i Kendrick. Svůj hlas dále propůjčili Wiz Khalifa, Michael McDonald, Kenny Loggins a Pharell. Zvukově opět ladně proplouvá napříč různými hudebními žánry. Rodák z Los Angels vytvořil jedinečné hudební dílo a příští týden jej představí i českému publiku.

Stane se tak tedy 5.dubna 2017 v Lucerna Music Baru. Vstupenky na tento unikátní zážitek jsou k dostání za 550 Kč na pokladně a stránkách Lucerna Music Baru a také u GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal za cenu, odvíjející se podle poplatků prodejce.  Dveře se otevřou ve 20:00 a koncert začne hodinu poté. Vidíme se tam!?

RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *