Na dobrý rap si je třeba počkat

hledat

Stoprocentně vím, že na mě diss nikdo neudělá. Lidi v Česku mají rozum, zaznělo ze stáje AK

Sdílej

Na začátku koncertu vás předcházelo vzpomínkové video zachycující minulost. Mě by tedy zajímalo, co jste dělali v dobách, kdy vycházeli ve vašem kraji kompilace Rhymes Street Squad…

S. Barracuda: Nosil jsem Baggy jeans.

Pastor: (smích) Ty vole, to je tak dávno, že nevím. Tipuju, že jsem někde hrál fotbal a poslouchal nějakou hudbu.

Za Baník Ostrava?

Pastor: Ne, ne… já jsem hrál za Vítkovice. Dnes to sleduju už jen okrajově a moc se o to nezajímám.

Nikdy jste se netajili tím, že vám nevoní tvorba Garanda. Kdyby se tu teď před námi objevil a položil půl milionu na stůl s žádostí o feat, jak byste reagovali?

Pastor: Milion je lepší

S. Barracuda: Ne…rozhodně ne…nešli, protože nebuduju jméno deset roků, abych se prodal za zku******o, malého půl míče. Když už, tak ať dá dvacet milionů.

Vzpomínáte deset let, i tento koncert vznikl v rámci tour, která je oslavuje. Věřili jste na začátku, že by se ten byznys mohl stát takhle úspěšný?

S. Barracuda: Věřil. Kdybych v to nevěřil, tak tu dnes nejsem a neměl bych vyprodaný klub.

Pastor: Nevím, jestli bych tomu věřil, ale strašně jsem to chtěl. Akorát jsem si nedokázal představit, jak to celé asi vypadá, když to takhle funguje.

Vaše Tour čítá deset zastávek symbolicky k datu výročí. Podle čeho jste vybírali kluby? Padla volba na osvědčená a vyzkoušená zázemí? Třeba v Praze je možné registrovat několik adres s větší kapacitou…

Pastor: My jsme chtěli do Roxy, ale tam jsme se nedomluvili. Do Rock Café jsme nechtěli kvůli kapacitě a nízkým stropům. Měli jsme připravený ten vizuál na stage, což by tam nešlo taky úplně aplikovat. Vybírali jsme to tak, že jsme chtěli hrát tak nějak v každým kraji, aby lidi mohli dojet odevšad do jednoho většího města, kde to funguje, a máme osvědčené kontakty.

A podle čeho jste vybírali skladby? Tour sebou přinesla i prachem zanesené věci, které jste na stagi oživili…

Pastor: Bylo to o domluvě. Je to ale čtyřicet tracků, takže to bylo třeba udělat tak, ať to jde narvat do té hodiny a tři čtvrtě. Vybírali jsme věci, u kterých jsme věděli, že dřív fungovali, a ty, které mají největší ohlasy na youtube nebo si o ně lidi napsali. Plus mínus je to snaha o průřez od doby, kdy to začalo dávat smysl až po teď. Celá ta show byla seřazena chronologicky.

Jak bylo zmíněno, show měla delší stopáž než obvykle. Jaké to bylo se naučit starší věci a udržet dech a hlasivky na optimálu?

S. Barracuda: Bylo to boží. Fungovala tam vzájemná energie a odezva fanoušků. A prostě, čím déle to trvalo, tím víc endorfinu a dopaminu mi proudilo v žilách.

Výčet zastávek se přehoupl za polovinu. Už je možné tedy hodnotit jednotlivé koncerty. Byla Uhelna zatím tou nejlepší adresou?

S. Barracuda: Uhelna byla nejlepší. Zatím…

Pastor: Zatím jo. Hype byl skvělej. Super byly i České Budějovice, ale byl to menší klub. Atmosféra tam byla hodně podobná, protože to bylo narvaný po strop.

Sejdeme se tu i za dalších deset let u oslav dvacátého výročí?

Pastor: Kdybych nevěřil, tak tady teď nesedíme…

S. Barracuda: Nad tím jsem ještě nepřemýšlel, ale ano. Věřím procesu.

Můžete trochu odtajnit plány do příštího roku? Vím, že je avizovaná „Pouliční ekonomická 3“…

Pastor: Je asi trochu zbytečné se o tom bavit, protože celý příští rok se ponese ve znamení PE 3, ale rozhodně se můžete těšit i na druhé album AK. Mezitím se udělají stopro nějaké singly, videa. Jestli bude i moje deska, to zatím nevím… Máme teď prioritu jinde.

Poslední dvě věci s vizuály vyměnili režiséra dřívějších klipů. Je možné, že uvidíme Morela podepsaného pod vaší prací častěji?

S. Barracuda: Morelo mě úplně překvapil jako kameraman, režisér, včetně jeho štábu. Všechno bylo perfektní. Rozhodně s tím klukem budeme spolupracovat i dál do budoucna. Chválím ho, moc ho chválím.

Rádi se na sociálních sítích trefujete do ostatních. Na desce „Bída a bolest“ jste se otřeli o Tafroba. Letos vyšel v Brně novej Michajlov, který o Pastorovi prohlásil, že je slabý rapper. Proč to zůstalo bez odezvy?

Pastor: Já toho kluka vůbec neznám, takže nevím, co myslel a nemyslel. Já nemám potřebu odpovídat na žádné dissy. Je ale dobře, že o sobě lidi mluví a nebojí se mluvit, ať už v dobrým nebo špatným. Diss beru něco jako udělal třeba Maniak, když máš celej track o tom, jak někoho posíláš do prdele. To, že tě někdo někde zmíní, není diss, to je rap.

S. Barracuda: Je rok 2017 a já už jsem přestal tyhle věci dělat, řešit a vyjadřovat se k nim. Stoprocentně vím, že na mě diss nikdo neudělá. Lidi v Česku mají rozum, na Slovensku též.

Za rok vyjde tvá nová deska. Objeví se tam nějaký zahraniční rapper? Něco jsi zmiňoval již před PE 2,5, ale sešlo z toho. Navíc, nemáš choutky si to celé odprodukovat sám?

S. Barracuda: To bude překvapení. Schoval jsem si to na PE 3. Víc ti k desce zatím neřeknu.

A registruješ nějaký zájem o tvé beaty? Můžeme se těšit, že se někde v dohledné době objevíš mimo mikrofon?

S. Barracuda: Všechno okolo práce je tajemství. Každopádně očekávej velké věci. Vždycky to přijde, když to čekáš nejmíň. Takový je život…

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *