hledat

Sneakers: Legendy vs. noví hráči/menší značky. Kdo zvítězí?

Sdílej

Na nejnovější modely tenisek už dávno nemusíme koukat pouze ve videoklipech a na zahraničních webech. Jsou totiž všude kolem nás. Stačí zapnout YouTube a najdete početné video recenze, jinde zase články a hodnocení. Najít můžete i časté akční nabídky, soutěže nebo třeba využít kdykoliv slevový kód na Footshop a získat slevu 10 %. Zkrátka u většiny sneakers už otázka není, jestli se dají sehnat, ale spíše, které z široké nabídky vybrat. A právě z Footshopu jsme vybrali několik značek, které stojí za to si představit.

Le Coq Sportif – francouzská elegance

Tento francouzský brand, jehož název je inspirován francouzským národním symbolem – kohoutem (Cog), se zaměřuje na sportovnější druh bot a tenisek. Zatímco samotná firma funguje již od roku 1882 a jejich produkty a sponzoring můžete vidět i u mnoha fotbalových klubů, stejně jako Baťa, svoji éru designových sportovních tenisek rozjeli až nedávno.

A nutno říci, že tyhle sportovně a někdy trochu retro laděné boty, rozhodně zaslouží vaši pozornost.

Český Baťa – začátek nové éry?

Příběh české společnosti ze Zlína je notoricky známý a možná nyní budete oponovat, že se o menší nebo novou značku rozhodně nejedená. Vždyť tato společnost je největším českým výrobcem obuvi! Ale pravdou je, že až v poslední době se Baťa rozkoukává i na poli sneakers a začíná svoji nabídku lifestylových tenisek tvořit a propagovat tak, jak jsme tomu zvyklí u zahraničních značek. 

Příkladem budiž oživení legendárních tenisek Baťa Bullets, jejichž historie sahá až do roku 1964, kdy firma vytvořila basketbalovou kolekci pro tým americké NBA Baltimore Bullets. A jsme si jisti, že Baťa tímto počinem rozhodně nekončí.

Under Armour – funkčnost nadevše

Under Armour je další z řady firem, která začínala svoji cestu ve sklepě. Konkrétně v babiččině sklepě ve městě Marriland, kde v roce 1996 Kevin Plank začal vyvíjet vlastní technologie u oblečení. Jak šel čas, a inovací založených na syntetických vláknech přibývalo, společnost rozšířila svoje portfolio i o originální boty. A výsledek je rozhodně cool.

Diadora – nabídka, co hýří barvami

Diadoru známe jako italskou značku, která už skoro 70 let vyrábí sportovní potřeby pro mnoho sportů. Její designéři se ale před pár lety rozhodli zavítat do světa sneakers a vsadili při tom na pohodlnost, která je oděna v zajímavých barvách.

Příkladem mohou být třeba ikonické boty Diadora N9000, tentokrát v moderním zpracování.

A seznam by samozřejmě mohl pokračovat. Nových nebo i alternativních značek, které se vrhají do světa sneakers, je dnes mnoho. A je to dobře, protože konkurence a diverzita je důležitá. Rozhodně to ale neznamená, že všichni teď začínají kupovat jen je.

Stará škola vítězí?

Čísla z USA hovoří jasně, pokud bychom šli do obchodu, kde bude vystaveno jen 10 nejprodávanějších modelů za rok 2016, budeme mít na výběr pouze značky Nike, Adidas, Air Jordan a Converse – tedy největší výrobce tenisek.

U velkých ověřených značek máte jistotu kvality a toho, že je každý pozná. Pokud jste sběratel a podaří se vám ukořistit nějakou limitovanou edici nebo vzácný release, máte jistotu také určité sběratelské hodnoty, kterou pak můžete u menších značek pouze odhadovat.

Pokud ale rádi zkoušíte nové věci nebo vám prostě vadí, že obecně Nike nebo Adidas potkáváte na každém rohu, pak se určitě vyplatí zabrousit do neprobádaných vod, které přiznejme si, designově a kvalitou většinou příjemně překvapí.

Každopádně na všechny tyto značky a mnoho dalších můžete nyní využít zmíněný slevový kód Footshop. Přejeme tedy příjemný výběr!

 

RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *