hledat

Slovenskej kulomet Bitman + psycho dikce Snaka the Rippera = vyprodaný Rock Café

Sdílej

Večer opět začal svižně a nevinně a trochu jsem se i podle původního počtu lidí v Rokáči bál, jestli bude aspoň půl klubu plná, ale časem se ukázalo, že úplně zbytečně. Ale abych nepřeskakoval. Dveře do podzemní sauny Rokáče se otevírali okolo 20:30 a lidí bylo zatim pomálu…Okupoval se spíš horní bar, fotbálky a prostor před klubem, kde se linula vůně “babiččinejch” bylinek, jak na nějakym jamajskym předměstí po žních. V podzemí hrál prozatímní "DJ" přehrávač, kterej se snažil přivábit víc lidí ze shora dolů, ale spíš než přehrávač, je vábil utíkající čas a zabrání si nejlepších vychozích pozic pro co nejosobnější styk se Snakem, jakýhokoliv druhu. 
 
Ale okolo 22 hodiny to začlo, kdy fake “DJe” přehrávače vystřídal konečně slovenskej real škrabač z tuku a kostí DJ Mikroman, kterej zalepil půl hodinu známejma golden age klasikama a předvedením toho svýho šrabačskýho umu. A to bavilo jak lidi, tak i samotnýho potlemujícího se Mikromana. Ze tmy pak začli vycházet další se smějíci tváře o to pánů Bitmana, jeho kolegy Kheljazze a B-Boye Nespiho. Bitman s Kheljazzem,j ako slušně vychovaní chlapci, nejprv slušně pozdravili lidi v klubu a pak se hned pustili do podkladů Mikromana, který nejspíše uslyšíme i na Bitmanově debutovym albu s názvem "Had", který výjde v průběhu příštího roku. A jak že vlastně zní vysokokadenční rap z Petržalky alá Twista naživo?P ro mě neskutečně a pro lidi v klubu taky. Po každý, když jsem se otáčel po náloži tý hromady slov od Bitmana do davu, tak minimálně 7 ze 6ti lidí okolo mě nevěřícně kroutilo hlavou. Je to fakt něco, co musíš vidět a slyšet na vlastní oči a uši. A vůbec nezávidim Kheljazzovi, že mu dělá hypemana. Ono trefovat se do slok Bitmana není vůbec prdel, ale šou to byla trochu nervózní, ale mě i většinu lidí bavila. A Nespiho breakdancová vložka v rohu pódia u všeho elektrickýho byla taky celkem zajímavá až nebezpečná. Nepochybuju, že až posbíraj víc zkušeností, tak si bude Bitman s Kheljazzem za majkem víc věřit. 
 
Po konečnejch pár skladbách Mikromana se už ale na pódiu objevil Ripperův dvorní DJ a kanadská hiphopová legenda D-Rec, kdy se po naštelování svejch gramců českejm fandům představil 15ti minutovou sadou fláků, taktéž z období zlatý éry, a následně po sadě se dostalo i na ty rytmy, který chtěl slyšet vyprodanej a i neskutečně nahypovanej Rokáč. A to ze Snakovi nový desky "Off The Rails". Hned od začátku byl var, bylo pogo, bylo nechutně potu. Šlo vidět, že Snak to miluje, skákal po dýdžejskym stole jak Čita na piku, snažil se vymáčknout z vypradanýho davu doslova maximum, furt jim připomínal, že tohle je jeho poslední šou, že byl 3 měsíce na cestách a v Praze to chtěl co nejhlasitějš zakončit. A to se taky stalo. Lidi a Snak si to vraceli, byl megabordel, zazněli všechny topový pecky jako třeba “Real Drugs", "Bombay Dreams", "Forgotten” a i moje srdcovka "Don’t Leave" z alba "Just Giver". Já jsem si ten večer 100% užil a se mnou každej, kdo v sobotu zavítal do Rock Café. Zvuk super, lidi v punku a pot, krom piva, taky tekl proudem, takže jakmile bude možnost, tak na Snaka, ale už vždycky jen v Boratovejch plavkách, jdu zas. Mír!

Mr. Ziky Zý

RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz