hledat

Slovenská kompilace podruhé

Sdílej

Někteří z vás možná slyšeli o slovenské rapové kompilaci Vybrané z Davu, ač totálně nakažená kompilační nemocí zoufalé nevyrovnanosti pár skvělých, většiny průměrných a několika zoufalých skladeb, měla jistě svůj mapující význam pro slovenský rap. Agentura Art Attack teď navíc (jak už si jistě pozoronější z vás všimli na banneru, který rotuje na našich stránkách) připravuje druhé pokračování této kompilace.

Jmenuje se jednoduše Kompilácia slovenského rapu: Vybrané z Davu 2.

Změnou je, že Art Attack se stali vydavateli, takže si stojí pevně za vlastním produktem. Zatím je jisté jen to, že kompilace opět poskytne prostor „více i méně známým kapelám“ a že na ní nebude chybět koncertně asi nejlepší československá záležitost – Kontrafakt. Doufám jen, že se tvůrci z prvního dílu poučili a vyloženě špatným skladbám doporučí místo prostoru na desce zkusit se nejdřív vypotit ve zkušebně.

Další info najdete tady a pokud byste měli dotazy nebo se chtěli na kompilaci sami dostat, zkuste se kontaktovat s jejími tvůrci na telefonu +421905747375

NOVINKA Z 17.7.2002 (K-Hill)
Na Slovensku se „vybrala“ nová kompilace
Že hip hop v Čechách i na Slovensku jde nahoru ukazuje i příliv nových nosičů. Dalším pozitivním faktem je vydání Slovenské hiphopové kompilace „Vybrané z davu„. Pod svými ochrannými křídli ji vydalo nezávislé vydavatelství ArtAttack s pomocí dalšího nezávislého vydavatelství PDS (Phreak da Sound), které již nabylo nějakých zkušeností v jiných hudebních žánrech.

Kompilace se pyšní především tím, že dává možnost se prezentovat novým tvářím, ale i již těm protřelejším, zkušenějším z území celého Slovenska. Kompilace vychází v omezeném limitovaném nákladu. Na území SR si můžete objednat právě na webu ArtAttack, v Čechách na BBaRáKshopu) .

Co je ale nejdůležitější, Vybrané z davu se chystá pokračovat v dalších pokračováních a vydavatelstvo nabízí možnost se blísknout svou nahrávkou. Takže jednotlivci nebo kapely ze Slovenska se mohou ozvat na email artattack@reserve07.sk.

Na závěr připojuji tracklist této kompilaci a podotýkám, že recenze se objeví v dalším čísle BBaRáKu č.11, který se v obchodech objeví 5.srpna:

01. Severná strana „Realita“ 3:35 (ŽILINA)
02. Dve stratené duše – 2SD „Duša tá je poklad“ 5:28 (VEĽKÉ LEVÁRE)
03. Spank a Beny „Stále hip hop“ 5:46 (TRNAVA-GALANTA)
04. Drvivá menšina „Strašná chuť vášne“ 5:48 (BRATISLAVA)
05. Špinaví H&R produkt „Pre všetkých skutočných“ 4:56 (BRATISLAVA-PIEŠŤANY)
06. Šarkano „Môj aspekt“ 4:13 (TVRDOŠINA)
07. Krakalla „Neskoro v noci“ 4:48 (BRATISLAVA)
08. Rokzstar a Nolah „Ta reprezzent 2 end“ 4:30 (TRNAVA)
09. Názov stavby „Štát ťa núti“ 8:34 (BRATISLAVA)
10. Vrabec „Centrum dva“ 4:00 (SPIŠSKÁ NOVÁ VES)
11. Severná strana „Rým“ 3:27 (ŽILINA)

Kompilace byla oficiálně pokřťená 29.6. na akci Flashbeats v Trnavě a 5.7. na akci DaSemolina 6 v Žiline. Toť zatím vše, Slovenskému hiphopu zdar!

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Předchozí článek

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Už jsi četl?