hledat

Tags:

SFDK přepisují historii své země. Oslavám posloužilo i místo, kde se natáčela epická filmová scéna

Sdílej

Španělská partička SFDK neutichla ani v roce 2019. Loňské album „Redención“ si Zatu a Acción Sánchez bravurně obhájili v rámci tour po celé jejich zemi. Vlajková loď ze Sevilly slaví letos 25 let spolu na scéně, proto vznikla i skladba „Yo Estuve Allí“, která má pevné pouto stvrdit. Ta největší oslava je již ale za nimi, neboť 16. března proběhl v jejich rodném městě koncert pro 18 tisíc fanoušků. Jednalo se o největší rapový mejdan v historii této jihoevropské země.

Velkolepou show si SFDK potvrdili dominanci ve španělském rapu, kterému za čtvrtstoletí věnovali již celou řadu hitů. V pátek 21. června však oslavy budou pokračovat, neboť zmíněná novinka se dočká vydání na vinylu. Ten bude obsahovat celkem tři stopy.

Zajímavostí je, že záběry z přiloženého vizuálu vznikaly na hřbitově Sad Hill v Burgos. To je místo, kde se v roce 1966 točila závěrečná scéna dodnes uznávaného westernu Hodný, zlý a ošklivý. Jednu z hlavních rolí tenkrát ztvárnil Clint Eastwood a režíroval jej Sergio Leone, který má na svědomí i ještě o něco známější filmový hit Tenkrát na západě.

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz